Tauron otrzymał nagrodę za raport roczny

15 października 2021, 07:00 Alert

Tauron poinformował, że po raz piąty z rzędu otrzymał nagrodę specjalną za raport roczny oraz wyróżnienie za stały, wysoki poziom raportu zintegrowanego w konkursie „The Best Annual Report 2020”, którego organizatorem jest Instytut Rachunkowości i Podatków.

Logo Taurona. Fot. BiznesAlert.pl
Logo Taurona. Fot. BiznesAlert.pl

Celem konkursu „The Best Annual Report” jest tworzenie standardów sporządzania raportów rocznych, a tym samym promowanie spółek przygotowujących najlepsze raporty roczne z punktu widzenia wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich i konsultingowych, instytucji finansowych, organizacji związanych z rynkiem kapitałowym oraz mediów.

– Atrakcyjny sposób prezentacji kluczowych informacji o Grupie Tauron oraz zintegrowana forma raportu po raz kolejny zostały docenione przez kapitułę konkursu. Nagrody sytuują nas w elitarnym gronie najlepiej raportujących spółek publicznych na polskim rynku. Tegoroczny raport zintegrowany został przygotowany z uwzględnieniem czynników ESG i według najlepszych standardów uznawanych na forum międzynarodowym. Precyzyjna i otwarta komunikacja z otoczeniem biznesowym jest szczególnie istotna w kluczowym okresie głębokiej transformacji strukturalnej polskiego sektora energetycznego – mówi Krzysztof Surma, wiceprezes ds. finansów w Tauronie.

W raporcie zintegrowanym Tauron szczegółowo opisuje wpływ swojej działalności na środowisko, otoczenie społeczne oraz sferę zarządzania (ESG). Dane finansowe zostały opracowane według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF), zaś dane pozafinansowe, które prezentowane są w treści raportu, zostały przygotowane według wytycznych Global Reporting Index – GRI G4.

Tauron/Jędrzej Stachura

Tauron i Microsoft mają budować inteligentne miasto we Wrocławiu