Tauron zachęca do e-faktur

21 września 2023, 12:30 Alert

Jak przypomina Tauron e-faktura jest jednym z sposobów na obniżenie rachunków za energię elektryczną w gospodarstwie domowym. Dodatkowo e-faktura pomaga dbać o środowisko.

Źródło: Tauron
Źródło: Tauron

– Dzięki kolejnej rządowej inicjatywie osłonowej rachunki za prąd dla gospodarstw domowych zmniejszą się o ponad 125 złotych. Obniżkę uwzględnimy w rozliczeniach automatycznie i jednorazowo. Zachęcamy naszych klientów, aby to rozwiązanie zapewniające odbiorcom zmniejszenie kosztów energii miało również pozytywny efekt dla środowiska naturalnego i wiązało się na przykład z przejściem na elektroniczne formę rozliczeń – tłumaczy Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Aby uzyskać obniżenie rachunku za energię elektryczną trzeba spełnić jeden z sześciu warunków. Zgoda na otrzymywanie e-faktur, zamiast tradycyjnych papierowych jest jednym z łatwiejszych do spełnienia.

Jak informuje Tauron, dzięki temu, że 80 procent ich klientów przeszło na e-fakturę uniknięto drukowania ponad 13 milionów faktur. Powołuje się również na swoje badania, zapytani konsumenci wskazali, że zdecydowali się na to rozwiązanie z racji na jego wygodę i redukcję zużycia papieru. Większość z badanych zadeklarowało, że podczas podejmowania swoich decyzji bierze pod uwagę ich wpływ na środowisko. A prawie 25 procent z nich zgodziło się z stwierdzeniem, że ochrona środowiska to ważny temat.

Tauron / Marcin Karwowski

Klienci PGE mogą starać się o zmniejszenie rachunków za 2023 rok