AlertEnergetykaInnowacje

Tauron przedstawia nową ofertę dla start-up

Fot. Tauron

Fot. Tauron

Tauron oraz Krakowski Park Technologiczny oferują w programie dla start-upów w ramach KPT ScaleUp Booster 300 tysięcy złotych.

KPT ScaleUp to inicjatywa, której celem jest akceleracja start-upów działających w obszarze przemysłu 4.0. Start-upy w ramacg programu otrzymują eksperckie wsparcie w rozwoju swoich innowacji oraz wsparcie finansowe na realizację projektów pilotażowych z odbiorcami technologii.

Grupa Tauron występuje tu w roli odbiorcy innowacyjnych technologii,  których celem jest rozwój i testowanie innowacyjnych rozwiązań w sześciu kluczowych dla grupy obszarach.

– Transformacja sektora energetycznego wymaga wdrażania innowacji, które przyspieszą dekarbonizację. KPT ScaleUp to platforma, dzięki której start-upy mogą skalować swoje rozwiązania w oparciu o realne dane z systemów zarządzania energią, infrastrukturę IoT oraz modele predykcyjne. Zapraszamy tych, którzy mają odwagę wyznaczać nowe standardy w obszarze smart grid, zarządzania energią i zrównoważonych technologii – powiedziała Dominika Goleniowska-Milinković, Kierownik Zespołu Open Innovation w Tauron Polska Energia.

Nasz program akceleracyjny jest wyspecjalizowany w rozwiązaniach dla przemysłu i może się pochwalić dziesiątkami historii o udanych wdrożeniach. Wiemy, że zdeterminowany odbiorca technologii to kluczowy czynnik sukcesu. Mamy w programie dziewięciu takich partnerów. Z Grupą Tauron pracujemy już nie pierwszy raz i wiemy, że traktują firmy uczestniczące w programie bardzo poważnie. To prawdziwe partnerstwo dające dostęp do ekspertów i infrastruktury grupy Taurondodał Jacek Jankowski, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego.

Program akceleracyjny KPT ScaleUp Booster został dofinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków UE w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG), Działanie 2.28 Startup Booster Poland Smart UP.

Tauron / Piotr Brzyski

https://biznesalert.pl/energiaelektryczna-oze-podatek-farmyfotowoltaiczne/


Powiązane artykuły

AI

Bitwa o AI. Zadecydują cena prądu i emisje

Rosnące zapotrzebowanie na moc obliczeniową dla AI grozi wzrostem emisji CO2. Niemieccy urzędnicy obawiają się, że centra danych mogą przenosić...
Niemcy, sieć elektroenergetyczna. Źródło: Freepik

Fala upałów i awarie. U Niemców coraz częściej gaśnie światło

Lokalne blackouty stają się tego lata plagą niemieckiej prowincji. Powodem przerw w dostawach prądu są najczęściej awarie kabli i mniejszych...
Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji prasowej Urzędem Miasta Bydgoszczy, 4 bm. Konferencja dot. wsparcia finansowego na działania związane z rekultywacją wielkoobszarowych terenów poprzemysłowych i adaptacją do zmian klimatu, a także rządowego wsparcia dla terenów po dawnym Zachemie. (jm) PAP/Tytus Żmijewski

Inwestycje w wielkoskalowe OZE mniejsze niż zakłada ministerstwo klimatu

Inwestycje w duże farmy fotowoltaiczne istotnie zwolniły. Moc nowych instalacji, którym koncesje wydał w półroczu 2025 roku Urząd Regulacji Energetyki...

Udostępnij:

Facebook X X X