Nowa strategia Taurona zostanie zaprezentowana do połowy roku

26 maja 2022, 11:00 Alert

– Kończymy prace nad aktualizacją strategii Grupy Tauron, zostanie ona przedstawiona do połowy tego roku – powiedział Paweł Szczeszek, prezes zarządu Grupy Tauron na konferencji poświęconej wynikom z pierwszego kwartału 2022 roku.

Konferencja prasowa Taurona. Fot. YouTube/BiznesAlert.pl

Tym samym podtrzymane zostały zapowiedzi z kwietnia, kiedy Tauron powiedział, że przedstawi nową strategię pod koniec czerwca. – Myślę, że w ciągu kilku miesięcy powinna być nowa strategia. Mam nadzieję, że do końca czerwca – powiedział Szczeszek dziennikarzom w kwietniu. Zaznaczył, że publikacja nowej strategii nie jest związane z pracami przy powstaniu Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. – Strategia tego nie dotyczy. Skupimy się w niej na łączeniu odnawialnych źródeł energii, magazynów energii z rozwiązaniami takimi, jak SMR – powiedział wtedy Szczeszek.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 procent powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

Michał Perzyński/Mariusz Marszałkowski