Tauron oferuje fotowoltaikę z bezpłatnym kredytem

12 grudnia 2019, 19:00 Alert

Do samodzielnej produkcji zielonej energii i zakupu instalacji fotowoltaicznej zachęca Tauron, który oferuje na taką inwestycję bezpłatny kredyt oraz dodatkowo „zwrot za prąd” w wysokości 2 procent kosztów instalacji.

Panele fotowoltaiczne. Fot. Pixabay
Panele fotowoltaiczne. Fot. Pixabay

Tauron przekonuje, że ekologiczna energia ze słońca to jedno z najlepszych rozwiązań zwłaszcza dla domów jednorodzinnych. Jak podkreśla spółka instalacja fotowoltaiczna złożona z 15 paneli wystarcza do zaspokojenia potrzeb energetycznych domu jednorodzinnego, czyli wytworzenia 4,5 MWh energii elektrycznej. Taka ilość energii pozwoli zarówno na codzienne korzystanie z urządzeń AGD, jak i ogrzewanie domu jesienią i wiosną. – Zielony Zwrot Taurona to nie tylko duże inwestycje w zero i niskoemisyjną energetykę, ale także konkretna oferta kierowana do klientów Grupy. Każdy może być samodzielnym producentem zielonej energii na potrzeby swojego gospodarstwa. Kto wybierze instalację fotowoltaiczną z oferty TAURONA, może skorzystać z bezpłatnego kredytu – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Tauron zaznacza, że prosumenci nie muszą się martwić, że elektrownia PV produkuje mniej lub więcej energii niż potrzebują w danym momencie, bo instalacja podłączona jest do sieci energetycznej, z której w każdym momencie można pobrać potrzebną ilość energii lub oddać nadwyżkę. Nadmiar energii elektrycznej wprowadzonej do sieci energetycznej można odbierać przez kolejny rok – tłumaczy Tauron. – Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu domu to proste i sprawdzone rozwiązanie w naszej strefie klimatycznej. Oferta na panele fotowoltaiczne od Tauron to także gwarancja jakości oraz montażu i przyłączenia również w okresie zimowym – mówi Rafał Soja, prezes zarządu Taurona Sprzedaż.

W ofercie dla domów jednorodzinnych Tauron ma dwa zestawy fotowoltaiczne. Zestaw Optimum , który ma się sprawdzić na mniej skomplikowanej konstrukcji lub większej powierzchni dachu oraz zestaw Pro polecany do mniejszych powierzchni dachowych lub takich, na których występują zacienienia. Tauron oferuje na zakup instalacji fotowoltaicznych bezpłatny kredyt ratalny RRSO 0 procent. Klient nie płaci ani odsetek, ani prowizji, bo koszty te bierze na siebie spółka. Jednocześnie spółka zaznacza, że każdy kto skorzysta z oferty, otrzyma dodatkowo „zwrot za prąd” w wysokości 2 procent kosztów instalacji.

Tauron