Tauron po raz trzecie w indeksie firm odpowiedzialnych społecznie

17 grudnia 2015, 08:40 Energetyka
tauron_dystrybucja_prace_na_linii_wysokiego_napiecia
Prace naprawcze. Fot. Tauron Dystrybucja

Tauron Polska Energia po raz trzeci z rzędu znalazł się w gronie firm wchodzących w skład portfela indeksu spółek giełdowych odpowiedzialnych społecznie. To dowód na to, że prowadzone przez spółki Grupy Tauron działania realizowane są zgodnie z najwyższymi standardami.

Ogłoszenie wyników IX edycji Respect Index odbyło się 16 grudnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Tauron po raz trzeci wziął udział w badaniu kompleksowo oceniającym standardy, jakimi kieruje się firma w zakresie zarządzania ładem korporacyjnym, ładem informacyjnym i relacji z inwestorami, a także w obszarach obejmujących ochronę środowiska, kwestie społeczne i pracownicze. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach spółka przeszła weryfikację pozytywnie i w rezultacie znalazła się w tegorocznym zestawieniu.

– Obecność w zestawieniu Respect Index jest dla Tauron powodem do dumy. Naszą ambicją jest coroczne poprawianie pozycji w rankingu, dlatego też sukcesywnie wdrażamy nowe rozwiązania i usprawniamy procesy z zakresu zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że pozwoli nam to na trwałą przynależność do grona liderów rankingu spółek odpowiedzialnych społecznie – mówi Remigiusz Nowakowski, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Tauron od lat prowadzi swoją działalność w sposób odpowiedzialny, wsłuchując się w głosy interesariuszy zewnętrznych oraz wewnętrznych. Kierunki działalności wytycza Strategia zrównoważonego rozwoju Grupy Tauron oparta na pięciu filarach: bezpieczeństwie energetycznym, zorientowaniu na klienta, ochronie środowiska, zaangażowaniu pracowników i partnerstwie społeczno-biznesowym. Spółka co roku publikuje także Raport zrównoważonego rozwoju, w którym zdaje otoczeniu kompleksowe sprawozdanie z działań Grupy w obszarze pozafinansowym (www.raportcsr2014.tauron.pl).

Źródło: Grupa Tauron