Tauron promuje wymianę źródeł ciepła. „Oddychaj powietrzem”

5 czerwca 2017, 10:00 Alert

Ponad 5 tys. czujników czadu oraz 20 oczyszczaczy powietrza to pula nagród w „Konkursie z klimatem”. Nagrody można zdobyć za udzielenie porady na temat tego, jak dbać o czyste powietrze. Konkurs trwa do 13 sierpnia br., ale ekologiczne ogrzewania to stała oferta TAURONA. Warto jednak się pospieszyć, bo sezon wiosenno-letni to najlepszy czas na taką inwestycję. 

fot. BiznesAlert.pl

 „Oddychaj powietrzem” – wymień piec i zagraj o nagrody

„Oddychaj powietrzem” to kompleksowy program informacyjno-edukacyjney TAURONA. Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie oraz dostarczenie klientom takich systemów grzewczych, które nie szkodzą środowisku.

– TAURON ma dla klientów ofertę kompleksową. Zapewnia nie tylko dostawę prądu, gazu, ciepła sieciowego czy ekogroszku. Gwarantuje też usługę związaną z doborem, montażem i serwisem urządzeń grzewczych, np. kotłów gazowych i na ekogroszek, pomp ciepła oraz klimatyzatorów z funkcją chłodzenia, grzania i oczyszczania powietrza. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony , gdzie można znaleźć m.in. informacje o ekologicznym ogrzewaniu od TAURONA oraz wysłać zgłoszenie do udziału w „Konkursie z klimatem” – informuje Grzegorz Lot, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż.

Graj dla siebie

W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Wystarczy wejść na stronę www.oddychajpowietrzem.pl/konkurs, wypełnić formularz i przesłać zgłoszenie. Pomysł na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza może być opisany, zobrazowany za pomocą filmiku lub zdjęcia. Wybór należy do uczestnika konkursu. Kto ma bogatą wyobraźnię i dużo pomysłów, może wysłać aż 13 swoich propozycji. Konkurs składa się bowiem z 13 rund, każda z nich trwa tydzień. Można wysłać zgłoszenie w każdej z rund i tym samym zwiększyć swoją szansę na wygranie czujnika czadu.

Na portalu Oddychaj Powietrzem można też wybrać dostosowany do własnych potrzeb system ogrzewania pomieszczeń lub zamówić spotkanie z doradcą TAURONA, który udzieli fachowej porady. Wybór urządzeń grzewczych jest duży, zależy od zasobności portfela, potrzeb danej osoby oraz dostępu do sieci, np. ciepłowniczej czy gazowej. Ważne jednak, że na cokolwiek klient się zdecyduje, wszystko może załatwić w jednej firmie – w TAURONIE.

Zagraj dla swojej gminy

Dbanie o jakość powietrza to zbiorowy obowiązek. Jego stan zależy od nas wszystkich, dlatego każdy, kto wymieni ogrzewanie na ekologiczne, przyczynia się do poprawy stanu powietrza w swojej gminie.

Ponadto każdy, kto zdecyduje się na wybór ogrzewania od TAURONA, będzie mógł zaoszczędzić i czas, i pieniądze. TAURON oferuje bowiem nie tylko urządzenia wysokiej jakości, które są energooszczędne i wydajne. Pomaga również w złożeniu wniosku na otrzymanie dotacji, które oferuje coraz więcej gmin.

Warto podkleślić, że udział w „Konkursie z klimatem” ma nie tylko wymiar indywidualny. Każdy z uczestników gra o nagrodę dla siebie oraz decyduje, która gmina powinna dostać oczyszczacz powietrza przeznaczony dla gminnego żłobka lub przedszkola. Rywalizacja odbywa się między miejscowościami z województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Zgodę na udział w plebiscycie wyraziło ponad 260 gmin.

Pula nagród dla gmin to 20 oczyszczaczy powietrza o wartości prawie 2,5 tysiąca złotych każdy. Szansę na wygraną ma 5  gmin, które zbiorą największą ilość głosów. Każda z nich otrzyma po 4 oczyszczacze powietrza.

A więc zagraj w „Konkursie z klimatem”, a jeśli masz stary piec – skorzystaj z oferty ekologicznego ogrzewania od TAURONA. Zrób to dla siebie i dla swojej lokalnej społeczności.

Grupa Tauron