Tauron sfinansuje Zielone Laboratoria w polskich szkołach

23 maja 2022, 11:45 Alert

140 szkół z czterech województw na południu Polski zgłosiło się do programu Zielone Laboratoria Taurona. Energetyczny lider wybrał cztery najlepsze projekty. Każda z tych szkół otrzyma 100 000 tysięcy złotych na remont i wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów ścisłych.

fot. Tauron

– Wiedza jest solidnym fundamentem pod budowę nowoczesnego społeczeństwa, dlatego Tauron chce wspierać szkoły. Bardzo nas cieszy olbrzymie zainteresowanie programem. Zdumiewa różnorodność pomysłów, kreatywność uczniów i fachowość nauczycieli. Do konkursu zgłosiły się szkoły z gmin, małych i dużych miast – wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Taurona. – W proces edukacyjny włączają się także nasze spółki i wielu naszych pracowników, to przejaw odpowiedzialności firmy za region, w którym działamy. Miłością do energetyki chcemy zarazić najmłodszych, liczymy że wielu z nich będzie chciało realizować swoje marzenia pracując w Grupie Tauron – mówi prezes Szczeszek.

Aplikacje konkursowe zostały nadesłane ze 140 szkół. Najwięcej zgłoszeń pochodziło z województwa śląskiego, było ich aż 68, z województwa dolnośląskiego zostało nadesłanych 35 aplikacji, z województwa małopolskiego 30, zaś z województwa opolskiego trafiło 7 zgłoszeń.

Oto lista wybranych szkół:

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach
Szkoła Podstawowa im. Ks. Franciszka Gołby w Bachowicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu
Szkoła Podstawowa nr 14 im. Stefana Żeromskiego w Gliwicach będącej częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14

– Wygrana w konkursie Zielone Laboratoria Taurona pozwoli naszej szkole wypełnić technologiczną lukę. Nasza szkoła mieści się na Śląsku, jesteśmy Ślązakami – nasi górnicy kopią głęboko, lecz nasi uczniowie patrzą na świat szeroko, szukają nowych, lepszych rozwiązań, chcą wpływać na zmieniający się świat. Wsparcie Taurona to bezcenna inwestycja w edukację naszych dzieciaków, dzięki której zasilą w przyszłości grono studentów Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego lub innej uczelni w Polsce lub na świecie. Zmieniający się świat potrzebuje kreatywnych i pełnych zapału młodych ludzi, a dzięki Dobrej Energii Taurona będziemy mogli ten zapał metodycznie rozwijać – wyjaśnia Dagmara Knapik ze Szkoły Podstawowej nr 14 z Gliwic.

Pracownie w zwycięskich szkołach będą powstawać w czasie wakacji. Otwarcie nowych laboratoriów nastąpi we wrześniu br.

Nagrodzone projekty przedstawiają konkretne potrzeby szkół i możliwość ich zaspokojenia. Analiza wszystkich zgłoszeń pokazuje, że uczniowie bardzo poważnie podchodzą do nauki przedmiotów przyrodniczych i informatycznych. Widać, że wielu z nich dostrzega, że fizyka, chemia, biologia, geografia i informatyka mogą być kluczem do dostatniego i ciekawego życia.

Tauron