Tauron zasili Wawel i Kopalnię Soli w Wieliczce

28 października 2020, 18:15 Alert

Tauron poinformował, że dostarczy zieloną energię do Zamku Królewskiego na Wawelu i Kopalni Soli w Wieliczce. Kontrakty są wynikiem wygranych przetargów, które dotyczą dostaw energii elektrycznej w 2021 roku.

Wawel i Wieliczka

Zamek Królewski na Wawelu to wieloletni klient Taurona. Po raz kolejny współpraca z tą instytucją kultury odbywała się będzie w wyniku wygranego przetargu. O kontrakt z Wawelem na 2021 rok zabiegało aż osiem firm. Tauron przedstawił najkorzystniejszą ofertę cenową oraz spełnił warunki zamówienia opisane w przetargu.

– Zawarcie kontraktu z Zamkiem Królewskim na Wawelu to dla nas ogromna satysfakcja. Po pierwsze, pokazuje, że najlepiej ze wszystkich firm biorących udział w postępowaniu przetargowym udało nam się zrównoważyć interes zamawiającego i wykonawcy. Po drugie, dowodzi, że Zielony Zwrot Taurona to kierunek istotny również dla naszych klientów, którzy decydują się na zakup energii elektrycznej pochodzącej w stu procentach z odnawialnych źródeł – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Zamek Królewski na Wawelu zamówił 1002 MWh energii elektrycznej na 2021 rok. Wartość kontraktu wynosi 355 283,59 zł. Kopalnia Soli „Wieliczka” także ogłosiła przetarg na dostawę zielonej energii. W tym przypadku to również Tauron przedstawił najkorzystniejszą ofertę. Zamówienie obejmuje dostawę 19 500 MWh o wartości 6 905 281,50 zł.

Stacja ładowania przy wielickiej kopalni

Spółka podaje, że przed kopalnią w Wieliczce od niedawna można też doładować elektryczny samochód. Tauron udostępnia tam dwie ładowarki DC o mocy 50 kW. Energia, która zasila stację, w całości pochodzi z certyfikowanych ekologicznych źródeł. Na parking, gdzie znajdują się dwa stanowiska do ładowania samochodów, wjechać można od ul. Dembowskiego i korzystać z ładowarek w godzinach 7:00 – 22:00. Stacja powstała z jednej strony z myślą o mieszkańcach regionu, z drugiej o turystach zwiedzających kopalnię w Wieliczce.

Tauron/Jędrzej Stachura

Tauron inwestuje w infrastrukturę strategiczną w Krakowie