Tchórzewski: W czerwcu przedstawimy nowelizację ustawy o cenach energii

15 maja 2019, 12:15 Energetyka
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski podczas EKG 2019 fot. BiznesAlert.pl
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski podczas EKG 2019 fot. BiznesAlert.pl

Minister energii udzielił wywiadu portalowi Money.pl. Wypowiedział się tam na temat dialogu z Komisją Europejską o wzrostach cen energii i sposobach na ich powstrzymanie.

– Jesteśmy umówieni z Komisją Europejską, że do końca pierwszej połowy roku wspólnie rozwiążemy problem cen energii w Polsce. Do tej pory udało nam się rozwiązywać wszystkie problemy, jak rynek mocy dla energetyki węglowej, pomoc publiczną dla kogeneracji, tak samo teraz jesteśmy w kontakcie i staramy się modernizować nasze rozwiązania. Myślę, że i w tej dziedzinie spełnimy oczekiwania społeczne i dotrzymamy słowa – powiedział Tchórzewski.

– Sprawa dla gospodarstw domowych została załatwiona. Teraz rozmawiamy z Komisją Europejską co z samorządami i instytucjami publicznymi – chcę zapewnić, że tu energia elektryczna też nie będzie drożała. Dyskutujemy o małych i średnich przedsiębiorstwach – dodał minister.

– W czerwcu przedstawimy jeszcze jedną nowelizację tej ustawy, wynikającą z konsultacji. Z takim problemem Komisja Europejska nigdy nie miała do czynienia – stwierdził polityk.

Money.pl