Nowy model Tesli już w sprzedaży, ale Europa na nią jeszcze poczeka

1 grudnia 2023, 15:30 Alert

Futurystyczny Cybertruck w końcu trafi do sprzedaży. Po czterech latach od premiery Tesla w końcu rusza z dostawami produkcyjnego najnowszego modelu. Elektryczny pickup to jedno z najbardziej oczekiwanych aut ostatnich lat, ale cena pojazdu jest wyższa niż zakładano- podaje portal Yahoo.

Tesla. Źródło: www.deviantart.com
Tesla. Źródło: www.deviantart.com

W połowie lipca 2023 roku Tesla poinformowała, że wyprodukowano pierwszy seryjny egzemplarz modelu. W październiku natomiast pojawiła się informacja, że pierwsze dostawy do klientów zaplanowano na 30 listopada tego roku.

Łącznie będą trzy wersje Cybertrucka. Model w wersji podstawowej będzie wyposażony w napęd na tylne koła, ale w sprzedaży pojawi się dopiero w 2025 roku. Obecnie producent podaje, że model bazowy będzie miał zasięg na poziomie 402 km na jednym ładowaniu i rozpędzi się do ok. 96 km/h w 6,5 sekundy.

Warto zaznaczyć, że elektryczny pick-up od Tesli póki co nie jest oferowany na rynkach europejskich, w związku z czym znamy tylko ceny amerykańskie. Koszt Cybertrucka w podstawowej wersji zaczynają się od 60 990 dolarów (ok. 243 tys. złotych). To znacznie więcej niż pierwotnie zakładano, bowiem w 2019 mówiono o cenie rzędu 40 tys. dolarów.

Cybertruck ma kluczowe znaczenie dla reputacji Tesli jako producenta innowacyjnych pojazdów. W czasach gdy firma walczy ze słabnącym popytem na pojazdy elektryczne i rosnącą konkurencją chińskich producentów, Cybertruck ma również kluczowe znaczenie dla zwiększenia sprzedaży, choć nie w takim stopniu, jak słynne Modele 3 i Y.

Tesla / Yahoo / Reuters / Jacek Perzyński

Stachura: Tesla musi odgonić demony przed walką o rynek elektryków