Tobiszowski: Czyste technologie węglowe to szansa na sprostanie pakietowi zimowemu

2 czerwca 2017, 17:00 Energetyka

– Czyste technologie węglowe oraz promocja innowacyjnych rozwiązań, których celem jest zmniejszenie zanieczyszczeń środowiskowych to kluczowe zagadnienia w kontekście unijnego pakietu zimowego. Liczę, że Instytut aktywnie włączy się w dyskusję na ten temat – powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowoski podczas seminarium, które odbyło się 2 czerwca 2017 r. w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Grzegorz Tobiszowski. Fot. Ministerstwo Energii
Grzegorz Tobiszowski. Fot. Ministerstwo Energii

Wiceminister Tobiszowski zwrócił uwagę, że zaproponowany przez Unię Europejską pakiet rozwiązań z zakresu energetyki zakłócił resortowe prace związane z porządkowaniem polskiego sektora energii. – Robimy wszystko, aby wprowadzić do niego modyfikacje, ale potrzebujemy wsparcia. Dlatego liczę na współpracę z Instytutem, którego infrastruktura badawcza może odegrać bardzo ważną rolę w tym procesie – dodał.

Podczas spotkania, które było wydarzeniem towarzyszącym obchodom „Dnia Pracownika Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla” wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski został uhonorowany nagrodą „Diament IChPW” im. prof. Henryka Zielińskiego. – Jest to wyraz uznania za promocję i kreowanie wizerunku województwa śląskiego oraz Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla i zaangażowanie w działania wspierające rozwój niskoemisyjnej energetyki – powiedział dyrektor Instytutu Aleksander Sobolewski.

Ministerstwo Energii