Media

Tomasz Giziński zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej

Fot. Fotokon/stock.adobe.com

Tomasz Giziński złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej PAP oraz zrezygnował z funkcji radcy prawnego w Radzie Mediów Narodowych. W PAP zastąpi go Adrianna Cieciorowska, były radca prawny Polskiego Radia w latach 2018-2020.

Giziński pełnił funkcję radcy prawnego od 2016 roku, czyli od początku działalności RMN. Zapowiedział swoją rezygnację już podczas poprzedniego posiedzenia.

„Giziński, który nas cały czas instruował, że likwidacja jest bezprawna i zarządu nie ma, zaadresował swoje pismo do likwidatora PAP Marka Błońskiego i określił Polską Agencję Prasową, spółką akcyjną w likwidacji. Tak jakby składając rezygnację uznał, że się wcześniej mylił i Rada Mediów Narodowych się myliła. Uznał likwidację PAP-u i uznał, że właściwą osobą od składania tego typu oświadczeń jest właśnie likwidator Błoński” – powiedział członek RMN Robert Kwiatkowski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Marek Rutka, członek RMN, sugeruje, że rezygnacja prawnika może być związana z uchwałą połączonych sejmowych komisji kultury i kontroli państwowej, która zleciła Najwyższej Izbie Kontroli przeprowadzenie kontroli w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Radzie Mediów Narodowych. Uchwała ta została później zatwierdzona przez Sejm. Gdyby prawnik pozostał na swoim stanowisku, musiałby uczestniczyć w przeprowadzaniu tej kontroli.

Adrianna Cieciorowska, którą Rada Mediów Narodowych mianowała we wtorek do rady nadzorczej PAP, pełniła funkcję radcy prawnego w Polskim Radiu od kwietnia 2018 roku do lipca 2020 roku. W tym czasie prezesami publicznego nadawcy byli Andrzej Rogoyski i Agnieszka Kamińska, którzy zostali powołani przez Radę Mediów Narodowych. 20 grudnia ubiegłego roku stanowisko prezesa Polskiego Radia objął Paweł Majcher, który od 28 grudnia pełni także funkcję likwidatora.


Powiązane artykuły

Czy przepisy o ochronie rynków cyfrowych UE przed Big Techami będą złagodzone?

Komisja Europejska zamierza przyznać amerykańskim gigantom technologicznym prawo głosu w zakresie wdrażania ustawy o rynkach cyfrowych (DMA) – napisano na...
Sąd Najwyższy. Źródło: Wikipedia

Sąd Najwyższy ma dzisiaj orzec, czy wybory prezydenckie są ważne

Trwa posiedzenie Sądu Najwyższego, który ma wydać orzeczenie dotyczące ważności wyborów prezydenckich odbywających się 18 maja i 1 czerwca 2025...
Facebook

Facebook wykorzystuje AI do analizy zdjęć użytkowników?

Facebook udostępnił użytkownikom nową funkcję powiązaną z Meta AI. Funkcja pozwala sztucznej inteligencji analizować nieopublikowane zdjęcia z galerii. Oficjalnie narzędzie...

Udostępnij:

Facebook X X X