TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #5

2 lutego 2019, 07:30 Alert
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl

Polecamy Państwu zastawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (28.01-1.02.2019).

1. Sobolewski: Niewygodna prawda 2. Mit magazynów energii

– Zwolennicy budowy systemów energetycznych opartych wyłącznie o źródła odnawialne, często na podnoszone zastrzeżenia dotyczące niestabilności podstawowych źródeł OZE to jest wiatru i słońca, mówią o mitycznych magazynach energii, które mają być tanie i ma być ich dużo, a tak w ogóle to już czekają za progiem. A jak jest naprawdę? – zastanawia się Józef Sobolewski, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej w Ministerstwie Energii.

2. Jakóbik: Polska spycha Niemcy do defensywy w grze o dyrektywę gazową i Nord Stream 2

Panowie, policzmy głosy! Niemcom brakuje jednego kraju do zebrania mniejszości blokującej rewizję dyrektywy gazowej, która mogłaby usidlić Nord Stream 2. Pracują też nad prezydencją rumuńską, aby spuściła z tonu – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3. Stępiński: Nowy plan utrącenia atomu

Według ustaleń BiznesAlert.pl prowadzone są próby przekonania premiera Mateusza Morawieckiego do odebrania ministrowi Krzysztofowi Tchórzewskiego nadzoru nad realizacją budowy elektrowni jądrowej. Ministerstwo zaprzecza – pisze Piotr Stępiński, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Grądzik: OZE w Niemczech na L4 leczą się węglem

Jak poradzą sobie Niemcy, jeśli lekarstwo na bolączki OZE, którym dziś jest u nich węgiel, zniknie z miksu do 2038 roku zgodnie z zaleceniami komisji węglowej sprzed kilku dni? – zastanawia się Piotr Grądzik, współpracownik BiznesAlert.pl.

5. Stępiński: Wiemy, że nic nie wiemy o cenach energii

Ministerstwo Energii zapowiada pilną nowelizację sztandarowego projektu, który miał powstrzymać wzrost cen rachunków za energię w roku wyborczym. To efekt rozmów z Komisją Europejską, która domaga się zmian. Wiemy, że nic nie wiemy o tym, co będzie dalej z cenami energii – pisze Piotr Stępiński, redaktor BiznesAlert.pl