TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

1 kwietnia 2023, 06:00 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (27-31.03.2023).

Top Tygodnia. Grafika: Presso.
Top Tygodnia. Grafika: Presso.
  1. Lech: Sankcje działają. Nowe kłopoty Rosji na horyzoncie

– Jeżeli raporty z 2018 były prawdziwe to Rosja od zeszłego roku wchodzi w okres stopniowego obniżenia możliwości wydobywczych – pisze Mateusz Lech znany też jako Pan Zen o sankcjach naftowych Zachodu wobec Rosjan w tekście na łamach BiznesAlert.pl.

  1. Grądzik: Po co Niemcom aż dwanaście przesuwników fazowych? (ANALIZA)

Ponieważ wiele wskazywało na ogromne opóźnienie budowy autostrad energetycznych oraz na planowe wyłączenie elektrowni atomowych, niemieccy operatorzy sieci jeszcze w 2017 roku wnioskowali o przyjęcie do krajowego planu rozwoju sieci projektów budowy przesuwników fazowych – wyjaśnia Piotr Grądzik, ekspert w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, współpracownik BiznesAlert.pl.

  1. Kto wysadził Nord Stream 1 i 2 – no kto? Spięcie

W najnowszym Spięciu redaktorzy BiznesAlert.pl Wojciech Jakóbik i Jędrzej Stachura rozmawiają o sabotażu rurociągów Nord Stream 1 i 2 łączące Rosję z Niemcami. Co się z nimi stało?

  1. Wiśniewski: Polska niszcząc rynek energii może się uzależnić systemowo od jej importu (ROZMOWA)

– Kluczowymi elementami we wszystkich politykach energetycznych na Zachodzie są rynek energii i jego pochodna konkurencyjność. Tymczasem w Polsce rynek został całkowicie zniszczony – ostrzega Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej, w rozmowie z BiznesAlert.pl. – Póki co idziemy szlakiem polityki dyktowania przez krajowe monopole cen energii oraz surowców oraz systemowego uzależnienia od importu z drugiej – dodaje.

  1. Radomski: CCGT Siekierki, czyli kolejny krok ku rezygnacji z węgla w elektrociepłowniach Warszawy (ANALIZA)

PGNiG rozpoczyna procedury środowiskowe dla nowego bloku gazowo-parowego w warszawskiej elektrociepłowni Siekierki. Spółka PGNiG Termika z grupy Orlen złożyła do warszawskiego Biura Ochrony Środowiska dwa wnioski o decyzję środowiskową z osobnymi raportami o odziaływaniu na środowisko: jeden na blok klasy 300 MW, drugi na blok klasy 500 MW – pisze Daniel Radomski, współpracownik BiznesAlert.pl.