TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

2 września 2023, 07:30 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (28.08-01.09.2023).

Top Tygodnia. Grafika: Presso.
Top Tygodnia. Grafika: Presso.
  1. Stachura: Największy magazyn gazu w Polsce urośnie jak na drożdżach (REPORTAŻ)

– Kraje Unii Europejskiej dążą do realizacji planu wypełnienia magazynów gazu do poziomu 90 procent. Muszą to zrobić przed październikiem, aby odpowiednio przygotować się na najbliższy sezon grzewczy. Ten nadchodzi wielkimi krokami, a Polska już teraz przekroczyła wymagany próg unijny. Teraz nieopodal Wrocławia rozbuduje swój największy magazyn, który w przyszłości będzie jednym z filarów bezpieczeństwa energetycznego kraju – pisze Jędrzej Stachura, redaktor BiznesAlert.pl.

2. Siemieniuk: Zachodnia Afryka przechodzi na stronę Rosji, ale Europa zamierza działać

– Polska w pierwszej dekadzie XXI wieku brała udział w różnego rodzaju misjach wojskowych, od misji humanitarnych przez szkoleniowe po stabilizacyjne. Istnieje możliwość, że wojsko polskie znowu wyśle swoje oddziały do krajów Zachodniej Afryki, które z pomocą Grupy Wagnera pogrążają się w chaosie – pisze Bartosz Siemieniuk, współpracownik BiznesAlert.pl.

3. Jakóbik: Operacja fałszywej flagi wokół sabotażu Nord Stream 1 i 2

– Niemieckie media wydały już wyrok skazujący na Ukrainę za sabotaż gazociągów Nord Stream 1 i 2. Fakty każą jednak poczekać ze zbyt daleko idącymi wnioskami, aby nie powiodła się ewentualna operacja fałszywej flagi – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny Biznes Alert.pl.

4. Perzyński: Chińskie lotniskowce mają niską wartość bojową i służą zastraszaniu

– Chiny nie szczędzą wydatków na zbrojenia, a oczkiem w głowie KPCh ma być flota lotniskowców. Jednak to Stany Zjednoczone mają więcej okrętów tej klasy, bogatsze doświadczenie i ważnych sojuszników z niemałym arsenałem – pisze Jacek Perzyński, redaktor BiznesAlert.pl.

5. Burny: Czy zmiana tempa transformacji energetycznej w Brukseli to nowy trend czy tylko zadyszka? (ANALIZA)

– Biorąc pod uwagę obecne sondaże, należy się spodziewać, że wymagana większość w PE wspierająca strategiczne kierunki dekarbonizacji gospodarki i cele Europejskiego Zielonego Ładu zostanie utrzymana. Co najwyżej można spodziewać się więc pewnego wyhamowania poziomu ambicji w obszarach legislacyjnych mających największe przełożenie na odbiorców końcowych – pisze Maciej Burny z Enerxperience w BiznesAlert.pl.

Nie ma Prigożyna, nie ma Grupy Wagnera? Spięcie