TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

20 kwietnia 2024, 07:30 Energetyka

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (13.04.03-19.04.2024 roku).

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Grafika: Freepik / Jędrzej Stachura
TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Grafika: Freepik / Jędrzej Stachura

1. Baca-Pogorzelska: Irańskie drony niszczyły infrastrukturę Charkowa, ale świat patrzył na Izrael

– 10 – tyle dronów typu Szahid wysłali Rosjanie na Charków w nocy z soboty na niedzielę. Świat patrzył jednak na te, które leciały z Iranu na Izrael licytując się, czy będzie ich 100, czy 400, choć od początku jasne było, że większość nie sięgnie celu, bo zostanie skutecznie unicestwiona. Na szczęście tym razem i te lecące do Charkowa, by znów niszczyć cele energetyczne, zostały zestrzelone. Samodzielnie. Bez sojuszników. Przez Siły Zbrojne Ukrainy – pisze Karolina Baca-Pogorzelska z Charkowa w BiznesAlert.pl.

2. Karwowski: Co z polskimi dronami, które miały być, a ich nie ma? Heca z Orlikami

– Orliki, czyli polskie drony, miały trafić do Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej w 2021 roku, nie ma ich do dzisiaj. Co za to jest? Śledztwo w sprawie korupcji i aneks na przedłużenie zdania kontraktu – pisze Marcin Karwowski, redaktor BiznesAlert.pl.

3. Jakóbik: Jeśli Rosja zgasi Ukrainie światło, Europa i Polska poczują znów kryzys energetyczny (ANALIZA)

Ataki Rosji na energetykę Ukrainy mogą ponownie pogłębić kryzys energetyczny w Europie. To zagrożenie bezpośrednie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

4. Aleksandrowicz: Czy Polska jest gotowa na transfer koreańskiej technologii wojskowej? (ROZMOWA)

– Polska ma rozwinięte zdolności w pewnych obszarach, w innych czeka ją dużo pracy. Przykładem mocnych stron polskiego przemysłu jest produkcja luf w Hucie Stalowa Wola, gdzie transfer technologii do tych zakładów jest obecnie relatywnie prosty. […] Przykładem pięty achillesowej sektora, w dziedzinie produkcji czołgów, są silnik czy elementy układu napędowego – mówi Jerzy Aleksandrowicz ekspert ds. obronności Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego w rozmowie z BiznesAlert.pl.

5. Onichimowski: Operator będzie redukował OZE, ale ma dużo pomysłów (ROZMOWA)

– W najbliższym czasie niestety będzie więcej redukcji OZE. Mamy jednak pewne koncepcje aby zaradzić temu wyzwaniu – mówi prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych Grzegorz Onichimowski w BiznesAlert.pl. Mówi także o wyzwaniach energetyki jądrowej.

Jak polska składuje odpady radioaktywne? Spięcie