TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #4

26 stycznia 2019, 07:30 Alert
Top Tygodnia

Polecamy Państwu zastawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (21-26.01.2019).

1. Niemcy i Francja również mają problemy z wiatrakami na lądzie

Lądowa energetyka wiatrowa stawia czoła trudnościom nie tylko w Polsce. To źródło energii ma problemy również we Francji, gdzie wokół wiatraków istnieją wątpliwości natury prawnej, oraz w Niemczech, gdzie na obszarach wiejskich zaniżają one wartość nieruchomości.

2. Jakóbik: Jak się bawić, to się bawić. Premiera wymienić i do Brukseli wstawić

Czy Mateusz Morawiecki zostanie komisarzem ds. energii i klimatu? – zastanawia się Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3. Testy perowskitów w Warszawie

Skanska i Saule Technologies rozpoczynają testy technologii perowskitowych na biurowcu Spark w Warszawie. Zastosowanie ich ma pozwolić na osiągnięcie samowystarczalności energetycznej przez ten budynek..

4. Drugi atom w Bełchatowie? Jest deklaracja resortu energii

Mamy już jedną lokalizację budowy bloku jądrowego w Polsce na północy. Drugi ma powstać w centralnej części kraju – to deklaracja Józefa Sobolewskiego, dyrektora departamentu energii jądrowej w Ministerstwie Energii, która padła podczas konferencji prasowej.

5. Vaičiūnas: Litwa liczy na Polskę, ale niekoniecznie na rozbudowę Elektrowni Ostrołęka (ROZMOWA)

– Dla krajów bałtyckich najważniejsze jest jak najszybsze zbudowanie podmorskiego kabla między Polską a Litwą. Potrzebujemy także stabilnego źródła, zapewniającego dostawy energii. To od Polski zależy, czy będzie to nowy blok energetyczny w Ostrołęce, morskie farmy wiatrowe czy atom – powiedział w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl litewski minister energetyki Žygimantas Vaičiūnas.