TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

22 czerwca 2024, 07:30 Energetyka

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (15.06.-21.06.2024 roku).

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Grafika: Freepik / Jędrzej Stachura
TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Grafika: Freepik / Jędrzej Stachura

1. Fedorska: Kto wygra na złożach ropy w Namibii?

– Namibijscy szacują, że głęboko pod ich ziemią kryje się 11 miliardów baryłek ropy naftowej, co uczyniłoby Namibie znaczącym afrykańskim producentem i przekształciło to państwo potencjalnie w jeden z najbogatszych gospodarek tego regionu – pisze Aleksandra Fedorska, redaktor BiznesAlert.pl.

2. Jakóbik: Czy Polska powinna zaorać atom z Korei?

– Atom z Korei w Polsce może zostać zamrożony. To rozwiązanie ma plusy dodatnie i ujemne – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3. Tepper: Kreml próbuje zbudować koalicję blokującą wsparcie Ukrainy w Niemczech

– Nowa partia niemiecka jest od początku niezwykle krytyczna wobec Zełenskiego, oskarżając go o prowadzenie polityki eskalacyjnej i ignorowanie inicjatyw pokojowych. […] Spełnia się czarny scenariusz, w którym to Kreml próbuje zbudować w Niemczech koalicję antywojenną – pisze Patrycja Anna Tepper w BiznesAlert.pl.

4. Jakóbik: Mały atom Orlenu i Synthosa przetrwał, ale dalej czeka

– Druga proponowana lokalizacja małych reaktorów Orlen Synthos Green Energy to prawdopodobnie Włocławek. Współpraca przy tym projekcie przetrwała póki co zawieruchę polityczną – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

5. Karwowski: Czy nowa ustawa o Obronie Cywilnej to faktycznie rewolucja?

– Znany już jest projekt ustawy o obronie cywilnej. Zawiera między innymi definicje schronów, zakres odpowiedzialności poszczególnych podmiotów czy opis struktury. Czy proponowane zmiany są rewolucyjne jak zapowiadał minister obrony narodowej? – pisze Marcin Karwowski, redaktor BiznesAlert.pl.

Atomowy realizm. Spięcie