TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

26 września 2020, 07:30 Alert
Top Tygodnia
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (21-25.09.2020).

1. Mielczarski: Energetyczny Polexit

Chociaż nie wszyscy zdają sobie sprawę, to Polska w grudniu 2019 dokonała Energetycznego Polexitu na który zgodziły się pozostałe kraje członkowskie – pisze prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej.

2. Jakóbik: Rząd trzeszczy w szwach. Energetyka poczeka na reformę

Spory frakcji Zjednoczonej Prawicy stawiają pod znakiem zapytania długo wyczekiwane reformy, bez których energetyka nie poradzi sobie z polityką klimatyczną i innymi wyzwaniami – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3. Marszałkowski: Czy Łukaszenka odda „białoruski atom” Putinowi? (ANALIZA)

Siódmego listopada, w rocznice rewolucji bolszewickiej, w elektrowni jądrowej w Ostrowcu na Białorusi miała się odbyć oficjalna ceremonia rozruchu reaktora pierwszego z dwóch bloków jądrowych. Instalacja może stać się jednym z elementów transakcji, na którą musiał przystać Aleksandr Łukaszenka po otrzymaniu politycznego i ekonomicznego wsparcia z Moskwy – pisze Mariusz Marszałkowski, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Jakóbik: Neutralność klimatyczna może wyprzedzić szacunki. Czas na plan dla Śląska

Związki zawodowe górników i rząd spierają się o tempo transformacji energetycznej. Nowe informacje z rynku przemawiają za odejściem od węgla bliżej 2050 roku proponowanego przez rząd niż 2060, za którym obstają związki – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

5. Perzyński: Trump vs. Biden. Czyje spojrzenie na klimat wygra w USA?

Do tej pory 2020 rok był dla Stanów Zjednoczonych katastrofalny – w styczniu otarły się o wojnę z Iranem, potem przyszła pandemia koronawirusa, która zebrała śmiertelne żniwo, jeśli chodzi zarówno o ludność, jak i gospodarkę. Później przez kraj przetoczyła się fala protestów przeciwko rasizmowi i brutalności policji, a obecnie zachodnie wybrzeże trawią pożary o skali porównywalnej do tej z przełomu roku w Australii. W takich okolicznościach trwa wyścig Donalda Trumpa i Joe Bidena o Biały Dom – pisze Michał Perzyński, redaktor BiznesAlert.pl.