TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

14 listopada 2020, 07:00 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (9-13.11.2020).

TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl

Jakóbik: Nie dla kolonializmu wodorowego

Prezydencja niemiecka proponuje rozwój współpracy energetycznej z krajami afrykańskimi między innymi w celu pozyskania wodoru, którego Europa nie jest w stanie wyprodukować samodzielnie. Mądra polityka pozwoli na obustronne korzyści z takiej współpracy, a niemądra doprowadzi do kolonializmu wodorowego – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

Jakóbik: Nie dla kolonializmu wodorowego

Ember: Niemcy będą miały najbardziej emisyjną energetykę w 2030 roku. Polska plasuje się na drugim miejscu

Według raportu thinktanku klimatycznego Ember, Polska będzie posiadała do 2030 roku drugą najbardziej emisyjną sieć elektroenergetyczną w Unii Europejskiej. Niesławne pierwsze miejsce przypadnie Niemcom. Jednak to Polacy będą mieli największą intensywność emisji.

Ember: Niemcy będą miały najbardziej emisyjną energetykę w 2030 roku. Polska plasuje się na drugim miejscu (GRAFIKA)

Jakóbik: Ofensywa Chin przeciwko Polsce za Huawei z Nord Stream 2 w tle

Chińczycy mogą wykorzystywać spór o Nord Stream 2 do karania Polski za to, że blokuje Huawei podejrzewany o szpiegowanie na korzyść Pekinu – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

Jakóbik: Ofensywa Chin przeciwko Polsce za Huawei z Nord Stream 2 w tle

Chmiel: Zaklęcia wodorowe versus prawa fizyki

Komisja Europejska przedstawiła „Strategię w zakresie wodoru na rzecz Europy neutralnej dla klimatu” w której perspektywy dla tego nośnika energii są bardzo optymistyczne. Dokument praktycznie skupia się na samych zaletach natomiast pomija problemy techniczne, których niestety jest całkiem sporo. Jak widać optymizm polityków nie zawsze jest zgodny z „banalnymi” prawami fizyki – pisze Piotr Chmiel, współpracownik BiznesAlert.pl.

Chmiel: Zaklęcia wodorowe versus prawa fizyki

Guibourgé-Czetwertyński: Polska chce sprawiedliwej reformy systemu handlu emisjami

Widzimy potrzebę zmian, gdyż obecny ETS, będąc głównym narzędziem redukcji emisji w UE, nie zawiera optymalnego mechanizmu alokacji uprawnień – powiedział w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl  wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Guibourgé-Czetwertyński: Polska chce sprawiedliwej reformy systemu handlu emisjami (ROZMOWA)