TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

30 stycznia 2021, 07:00 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (25-29.01.2021).

TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl

1. Wójcik/Jakóbik: Niemcy przekonują Polaków do pogodzenia się z Nord Stream 2

– Niemcy bronią Nord Stream 2 pomimo sankcji. Nieoficjalnie można usłyszeć, że chcą się targować z Polakami. Zgoda na ich plan oznaczałaby przedłużenie zależności od gazu z Rosji, a potem zamianę jej na zależność od wodoru z importu – piszą Teresa Wójcik i Wojciech Jakóbik z BiznesAlert.pl.

2. Kubica: W walce ze smogiem nie chodzi tylko o kotły. Paliwa bezdymne mogą ocalić paliwa stałe

Wbrew powszechnemu rozumowaniu, które zostało błędnie utrwalone, smog nie jest powodowany ani przez sam stary kocioł, piec, ani przez rodzaj paliwa – pisze dr inż. Krystyna Kubica, ekspert Polskiej Izby Ekologii w Katowicach. – Zastosowanie paliwa bezdymnego/niskoemisyjnego zredukuje w znaczącym stopniu emisję pyłu i szkodliwych zanieczyszczeń organicznych.

3. Baca-Pogorzelska: Rozmowy rządu i górników to nie były negocjacje, a interpretacje

Daty zamknięcia kopalń to kluczowy punkt negocjacji, który wczoraj opóźniał rozmowy na linii Śląsk–górnicy. A właściwie nie negocjacji, a interpretacji propozycji porozumienia, bo każda ze stron rozumie je inaczej. Kiedy będzie szansa na kompromis? Nie wiemy – usłyszałam z obu stron – pisze Karolina Baca-Pogorzelska, współpracownik BiznesAlert.pl.

4. Jakóbik: Czy budowa Nord Stream 2 została wznowiona? To zależy, kogo zapytać

– Czy budowa Nord Stream 2 została wznowiona pomimo sankcji USA? Czy Rosjanie przestali się ich bać i triumfują na wodach duńskich, grając na nosie nowemu prezydentowi Joe Bidenowi? Interpretacja zależy od tego, którą agencję prasową zapytać, od jakości tłumaczenia i zaufania do źródeł – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

5. Fedorska: Atom w Polsce? Czy Niemcy powiedzą „Nein”?

Czy Polacy nie mówili prawdy o atomie, a Niemcy powinni zatrzymać jego budowę na wschód od Odry? Tak uważa część komentatorów niemieckich, którzy dążą do „europeizacji” sporu. Pisze o tym Aleksandra Fedorska, współpracowniczka BiznesAlert.pl.