TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

15 maja 2021, 07:30 Alert

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (10-14.05.2021).

TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl
TOP TYGODNIA BiznesAlert.pl

1. Biełkowa: Ukraina jest gotowa do importu LNG z Polski (ROZMOWA)

– Ukraiński operator gazociągów przesyłowych GTSOU jest przygotowany do odbioru do 6,6 mld m sześc. gazu z Polski rocznie. Nie potrzeba do tego nowego połączenia gazowego – przekonuje Olga Biełkowa, dyrektor do spraw korporacyjnych Ukrainian GTS Operator.

2. Jakóbik: Rosjanie grożą Polsce rewanżem na Jamale

– Rosyjska gazeta Wzglad odnosi się do informacji BiznesAlert.pl o planie podporządkowania przepustowości polskiego odcinka Gazociągu Jamalskiego prawu. Rosjanie grożą rewanżem Gazpromu w sądzie, przekonując, że plany Polaków to argument za Nord Stream 2. To łabędzi śpiew, bo stare czasy nie wrócą – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3. Jakóbik: Przyszłość energetyki jest z miedzi…i litu. Polacy są w globalnej grze

– Odnawialne Źródła Energii i elektromobilność nie są emisyjne, ale potrzebują surowców, które nierzadko wymagają forsownej eksploatacji. Wydobycie na Zachodzie z udziałem spółek jak KGHM może mieć najłagodniejszy wpływ na środowisko – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

4. Sawicki: Słowenia może być języczkiem u wagi fuzji Orlenu z Lotosem

W lutym austriacki koncern naftowy OMV poinformował, że zakończy działalność na rynku słoweńskim. Stacje należące do niego mają zostać sprzedane nowemu właścicielowi. Według słoweńskiego portalu biznesowego bizi.si przejęciem interesuje się kilka firm: polski PKN Orlen, azerski Socar, grecki Coral (marka Shell) i węgierski MOL. Ta transakcja otworzyłaby drzwi do interesujących zmian na rynku bałkańskim, ale i polskim – pisze Bartłomiej Sawicki, redaktor BiznesAlert.pl.

5. Lipka: Polska może mieć atom przed 2030 rokiem (POLEMIKA)

Pierwszy reaktor jądrowy możemy mieć nawet przed 2030 rokiem. To kwestia ustawienia priorytetów – pisze Jerzy Lipka, przewodniczący Obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej.