TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #72

30 maja 2020, 07:30 Alert
TOP TYGODNIA

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (25-29.05.2020).

1. Duda: Polityka wsparcia fotowoltaiki nie może być jednostronna (ANALIZA)

Jednostronna polityka wspierania fotowoltaiki obok oczywistych korzyści niesie poważne zagrożenia. W szczególności prowadzi do niepożądanych, długofalowo, następstw wyborów inwestorów na rynku budownictwa mieszkaniowego – ostrzega Ludomir Duda, audytor rynku energetycznego.

2. Jakóbik: Katar może być groźniejszy niż koronawirus…dla Gazpromu

Pandemia koronawirusa zagraża pozycji Gazpromu na rynku europejskim, ale kolejnym, być może większym zagrożeniem, może być wojna cenowa wypowiedziana przez Katar, długoterminowego dostawcę LNG do Polski, która mogłaby na niej skorzystać – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3. Marszałkowski: Gazprom suszy Gazociąg Jamalski, więc Polska korzysta na dostawach z Niemiec (FELIETON)

W związku ze wstrzymaniem przesyłu gazu Gazociągiem Jamalskim w kierunku zachodnim, pojawiła się możliwość zakupu gazu na giełdzie niemieckiej. To nieczęsto występujące wydarzenie może być kolejnym etapem unormowania relacji pomiędzy Polską jako klientem, a Rosją jako sprzedawcą gazu – pisze Mariusz Marszałkowski, redaktor BiznesAlert.pl

4. Kloc: Polityczny cel neutralności klimatycznej nie zmieni praw fizyki

Radykalizm polityki klimatycznej coraz bardziej dzieli Unię Europejską, ale w tym sporze umyka nam sprawa kluczowa. Największą przeszkodą w realizacji Zielonego Ładu nie jest polityka, lecz technologia. Opierając się jedynie na Odnawialnych Źródłach Energii nie zapewnimy światu bezpieczeństwa energetycznego. Można manipulować opinią publiczną, ale praw fizyki nie da się oszukać. Apeluję do Fransa Timmermansa, aby troszcząc się o planetę nie zapomniał, że ludzie też są elementem środowiska naturalnego, któremu należy się ochrona – pisze Izabela Kloc, posłanka do Parlamentu Europejskiego (PiS).

5. Marszałkowski: Nord Stream 2 nie ruszy bez zgody Duńczyków

Rzecznik Duńskiej Agencji Energii Ture Falbe-Hansen poinformował BiznesAlert.pl, że Nord Stream 2 AG wciąż nie złożył zaktualizowanego harmonogramu budowy. Oznacza to, że budowa gazociągu nie może być kontynuowana. Istnieje możliwość, że właściwe prace konstrukcyjne w duńskiej strefie budowy rozpoczną się dopiero we wrześniu – pisze Mariusz Marszałkowski, redaktor BiznesAlert.pl.