TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #36

21 września 2019, 07:30 Alert
Top Tygodnia

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (16-20.09.2019).

1. Marszałkowski: Nord Stream 2 na kursie kolizyjnym (ANALIZA)

– Szczęśliwy koniec budowy Nord Stream 2 nie wydaje się wcale taki szybki. Przynajmniej nie tak, jak chcieliby jego budowniczowie – twierdzi Mariusz Marszałkowski z College of Europe, współpracownik BiznesAlert.pl.

2. Jakóbik: Atak na cenę ropy

Atak na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej uderzył w ceny ropy. Reakcje mogą być rynkowe i militarne. Warto zastanowić się w czyim interesie był incydent – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

3. Rapacka: Kryzys atomu we Francji?

Czy wady konstrukcyjne w generatorach pary mogą zachwiać bezpieczeństwem energetycznym Francji i przyśpieszyć odejście od atomu? – pisze Patrycja Rapacka, redaktor BiznesAlert.pl.

4. Baca-Pogorzelska: Gdzie jest strategia energetyczna? (FELIETON)

Żałuję, że podejście do polityki energetycznej państwa w tej kampanii wyborczej po każdej stronie sceny politycznej wciąż jest marne. Albo mierne. Jak kto woli – pisze Karolina Baca-Pogorzelska z Dziennika Gazety Prawnej.

5. Stępiński: Co dalej z dostawami gazu przez Ukrainę? Rusza kolejna runda rozmów

Dziś rusza kolejna runda rozmów trójstronnych pomiędzy Komisją Europejską, Ukrainą i Rosją w sprawie przyszłości dostaw gazu przez Ukrainę. Kijów spodziewa się podpisania nowego, długoterminowego kontraktu, podczas gdy Moskwa i Gazprom liczą na możliwie jak najkrótszą umowę. Przełom jest mało prawdopodobny. Można przypuszczać, że Rosjanie będą grali na czas, aby móc coś ugrać z nową Komisją Europejską – pisze Piotr Stępiński, redaktor BiznesAlert.pl.