AtomEnergetykaOZE

Polska i Japonia rozmawiają o transformacji energetycznej

Wiceminister Krzysztof Bolesta z ambasadorem Japonii Akirą Kono oraz delegacją Japońskiej Federacji Organizacji Gospodarczych – Keidanren. Źródło: Ministerstwo klimatu i środowiska

Japońska delegacja spotkała się z minister Pauliną Hennig-Kloską, tematem rozmów była między innymi transformacja energetyczna, technologie SMR i unijne regulacje.

Ministerstwo klimatu i środowiska (MKiŚ) poinformowało o spotkaniu z japońską delegacją. Rozmowy dotyczyły współpracy w sektorze energetyki i klimatu. Poruszono temat transformacji energetycznej, unijnych regulacji i nowych technologii energetycznych.

– Współpraca gospodarcza z Japonią jest dla nas bardzo ważna. Polska przyśpiesza z transformacją, co oznacza lepsze warunki biznesowe dla inwestorów, z tańszą i bardziej zieloną energią w miksie, niższym śladem węglowym, ale także poszukiwania sprawdzonych technologii. Jesteśmy otwarci na dialog z inwestorami chcącymi wziąć udział w tym procesie – powiedział wiceminister Bolesta.

Po stronie polskiej w spotkaniu udział wzięła Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska oraz Krzysztof Bolesta, wiceminister tego samego resortu. Japonie reprezentował Akira Kono i członkowie Japońskiej Federacji Organizacji Gospodarczych Keidanren.

Goście podkreślili osiągnięcia swojego kraju w zakresie produkcji wodoru, recyklingu plastiku, CCUS i małych reaktorów modułowych (SMR).

Keidanren zrzesza 1542 firm, 106 ogólnokrajowych stowarzyszeń przemysłowych i regionalne organizacje gospodarcze ze wszystkich prefektur. Misją organizacji jest wspieranie działań korporacji, osób prywatnych i społeczności lokalnych, zmierzających do zrównoważonego rozwoju gospodarki Kraju Kwitnącej Wiśni.

Ministerstwo klimatu i środowiska / X / Marcin Karwowski

Czarnecka: Umowa społeczna nie zakłada poziomów wydobycia, a utrzymanie kopalń i zatrudnienia


Powiązane artykuły

tankowiec VILAMOURA, zdjęcie: vesselfinder.com

Tankowiec z milionem baryłek ropy eksplodował u wybrzeży Libii

Tankowiec Vilamoura, który przewoził milion baryłek ropy i wcześniej zawijał do rosyjskich portów, eksplodował u wybrzeży Libii. To kolejny z...
Gazprom. Źródło: Flickr

Plan Putina na ratowanie gospodarki: zabrać innym, dać Gazpromowi

Rosyjski koncern, obłożony zachodnimi sankcjami, doświadcza strat finansowych. W 2023 roku poniósł pierwszą roczną stratę od 20 lat, zdaniem ekspertów...

Orlen oferuje 25 procent rabatu na ładowanie elektryka

Koncern poinformował o promocji, jaką uruchomił dla użytkowników aplikacji Orlen Charge. Przez najbliższe dwa miesiące będą mogli skorzystać z rabatu...

Udostępnij:

Facebook X X X