Tusk: Rząd bliski rezygnacji z poboru opłat autostradowych na bramkach

12 sierpnia 2014, 11:26 Drogi
Donald Tusk

W związku z decyzją Ministra Infrastruktury i Rozwoju dotyczącą zwolnienia z opłat za przejazd autostradą A1 na odcinku Gdańsk –Toruń jej operator, spółka Gdańsk Transport Company SA, wprowadził proponowane zmiany w poborze opłat polegające na niepobieraniu opłat za przejazd autostradą w kolejne weekendy sierpniowe. GTC spodziewa się zwiększonego natężenia ruchu zarówno na autostradzie jak i w obszarze Miejsc Poboru Opłat.

– W naszej ocenie ilość bramek na płatnych autostradach jest za mała. Oczywiście nie rozładujemy korków, żeby ograniczyć negatywne zjawisko wielogodzinnego stania przed bramkami – stwierdził podczas konferencji prasowej premier Donald Tusk.

W jego opinii rząd będzie szukał innego, rozwiązania rozładowywania korków przed punktami poboru opłat, zwłaszcza podczas szczytów wyjazdów weekendowych.

– Jestem przekonany, że do końca roku znajdziemy inne, systemowe rozwiązanie tego problemu – mówił dalej Donald Tusk. – Będzie ono polegało – mogę to powiedzieć raczej ze 100-procentową pewnością – na rezygnacji z tego sposobu poboru opłat, jakim są bramki.

Według premiera rozwiązanie to obejmie autostrady znajdujące się w gestii podległej rządowi Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych.

Źródło: Kancelaria Premiera