Tusk: W sprawie CPK prezentacja w czerwcu

5 czerwca 2024, 13:04 Alert

Na konferencji premiera w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Donald Tusk wyjawił datę w której przedstawi informacje o inwestycjach w transport kolejowy i lotniskowy.

Centralny Port Komunikacyjny. Źródło: CPK
Centralny Port Komunikacyjny. Źródło: CPK

– W sprawie CPK pełna prezentacja przyszłości, nie tego skrótu CPK, tylko przedsięwzięć kolejowych, lotniczych, lotniskowych w Polsce będzie przedstawiona państwu w szczegółach jeszcze w czerwcu. Odpowiedzialni za to ministrowie i tu proszę uspokoić tych wszystkich, którzy zabierają głos publicznie w tej sprawie, że odpowiedzialni za to ministrowie wiedzą, że w czerwcu opinia publiczna, wszyscy zainteresowani poznają nasze plany i to w szczegółach – stwierdził premier Donald Tusk na konferencji prasowej.

Premier Donald Tusk przekazał, że ministrowie odpowiedzialni za rozwój transportowy wiedzą, że opinia publiczna pozna detale w sprawie planów rządowych. — Będziecie państwo widzieć jak pod mikroskopem, jaka przyszłość czeka tę inwestycję — dodał.

— Mogło powstać wrażenie, że jest jakaś różnica zdań wewnątrz koalicji rządzącej. Słucham czasem wypowiedzi liderów partii i pragnę uspokoić, że przyszłość CPK jest w rękach ministrów z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050. Tutaj mamy do czynienia z pełną synergią — powiedział Donald Tusk.

Premier zaznaczył, że nie ma żadnych wątpliwości, że koalicja będzie działała w tym zakresie razem.

— Tą drogą w sposób delikatny i subtelny pragnę uspokoić moich partnerów, że mogą się dowiedzieć o wszystkim również z pierwszej ręki — skwitował premier.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Mateusz Gibała