Nowy prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego

22 grudnia 2016, 16:00 Alert

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Lotnictwa Cywilnego, prezes Rady Ministrów z dniem 22 grudnia 2016 r. powołała Piotra Samsona na stanowisko prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Powołanie nastąpiło na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze (Dz.U. z 2016 r., poz. 605 z późn. zm.).

Piotr Samson to dotychczasowy  p.o. prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jest ekspertem w zakresie transportu lotniczego oraz marketingu. Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Organizacja i Zarządzanie Przemysłem. Ukończył studia MBA na Uniwersytecie Cranfield w Wielkiej Brytanii oraz studia na Wydziale Handlu Uniwersytetu Galway w Irlandii.

Zawodowo z lotnictwem związany od 1993 roku. Wówczas rozpoczął pracę w PLL LOT S.A. na stanowisku specjalisty ds. marketingu. W 2007 roku ponownie nawiązał współpracę z PLL LOT, gdzie odpowiadał za politykę marketingową firmy i standardy obsługi klienta. Współtworzył dwie linie lotnicze w Polsce: w latach 2010-2011 jako dyrektor marketingu w ENTER AIR, a w latach 2012-2014 jako dyrektor do spraw marketingu i sprzedaży w BINGO AIRWAYS.

W ciągu ostatnich dwóch lat prowadził własną działalność, w której odpowiedzialny był za doradztwo marketingowo–sprzedażowe. Ma także doświadczenie w dużych polskich i międzynarodowych korporacjach. Przypomnijmy, że już w listopadzie tego roku portal BiznesAlert.pl informował o zamiarze powołania Piotra Samsona na prezesa ULC.

ULC/BiznesAlert.pl