Wybuchy na moście Moście Krymskim. Ukraińcy przyznali się do ataku

17 lipca 2023, 08:00 Alert

Ukraińskie media informują o wybuchu przy wjeździe na Most Krymski, łączący okupowany Krym z Rosją. Nocny atak na most Krymski był operacją specjalną SBU i Marynarki Wojennej, poinformowały źródła „Ukraińskiej Prawdy”. 

Most na Krym przez Cieśninę Kerczeńską. Fot. Wikimedia Commons
Most na Krym przez Cieśninę Kerczeńską. Fot. Wikimedia Commons

Rozmówca „UP” zauważył, że dotarcie na most było utrudnione, ale „ostatecznie się udało”. Wcześniej szef SBU Wasyl Maluk stwierdził, że most Krymski jest całkowicie uzasadnionym celem dla Ukrainy i obiecał ujawnić szczegóły unikalnych operacji specjalnych po zwycięstwie.

Jak podaje agencja Reutersa, szef okupacyjnych władz Krymu Siergiej Aksjonow poinformował, że ruch na moście został wstrzymany z powodu „nagłej sytuacji”.

– W związku z obecną sytuacją proszę mieszkańców i gości półwyspu o powstrzymanie się od przejazdu przez most Krymski i ze względów bezpieczeństwa wybranie innej drogi lądowej przez nowe regiony – zaapelował w mediach społecznościowych Siergiej Aksjonow.

W poniedziałek rano  Ministerstwo Transportu Federacji Rosyjskiej poinformowało, że uszkodzona została nawierzchnia Mostu Krymskiego, ale jego przęsła i filary są nieuszkodzone.  Władze okupacyjne Krymu mają obecnie prowadzić śledztwo ws. „Incydentu na Moście Krymskim”.

Ukraińska prawda / Jacek Perzyński