Amerykanie mają swoją własną tarczę inflacyjną

3 listopada 2022, 08:45 Alert

Rząd USA wyda ponad 13 miliardów dolarów, aby pomóc ludziom płacić rachunki za energię i ogrzewanie. Pieniądze mają pochodzić z funduszy departamentu zdrowia i opieki społecznej, a także departamentu energii.

Flaga USA. Fot. freepik.com.
Flaga USA. Fot. freepik.com.

W ten sposób departament zdrowia i opieki społecznej USA przeznaczy około 4,5 miliarda dolarów na program pomocy energetycznej dla gospodarstw domowych o niskich dochodach. Pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie rachunków za media i naprawę środków grzewczych dla potrzebujących. Jednocześnie departament energii przeznaczy na pomoc rodzinom o niskich i średnich dochodach 9 mld dolarów.

W oświadczeniu stwierdzono, że przeznaczone środki powinny pomóc obniżyć rachunki za energię w gospodarstwach domowych, aby rodziny mogły utrzymać ciepło w swoich domach zimą i chłód latem, zwłaszcza gdy ludzkość zmaga się z ekstremalnymi zjawiskami klimatycznymi i zmienną pogodą z powodu postępujących zmian klimatu – można wyczytać.

Kryzys energetyczny spowodowany wysokimi cenami surowców energetycznych dotyka praktycznie cały glob. Podobnie jak w Europie, również w USA jest to temat, który wywołuje napięcia społeczne zwłaszcza w kontekście nadchodzących wyborów do amerykańskiego Kongresu, gdzie demokraci chcą utrzymać prowadzenie.

Departament Energii USA/Mariusz Marszałkowski

Dodatek osłonowy z tarczy antyinflacyjnej będzie obowiązywał do końca roku