Nowe sankcje USA wobec Chin i Rosji z atakami hakerskimi w tle

22 grudnia 2020, 10:00 Alert
usa

Departament Handlu USA opublikował nową listę podmiotów objętych sankcjami, tym razem z sektora zbrojeniowego Chin i Rosji. Tymczasem pojawiają się nowe informacje o atakach hakerskich Rosji na Stany Zjednoczone.

Biuro przemysłu i bezpieczeństwa Departamentu Handlu USA zaktualizowało listę podmiotów objętych sankcjami o 58 chińskich i 45 rosyjskich firm zbrojeniowych, które przysłużyły się do sprzedaży broni odbiorcom uznanym przez USA za zakazanych, jak reżim w Wenezueli.

Wśród firm dopisanych do listy znalazły się te z sektora lotniczego w Chinach i Rosji, rakietowego, informatycznego i radiotechnicznego w Rosji. Pełna lista jest dostępna na stronach Departamentu Handlu USA.

W międzyczasie Amerykanie informują o nowych ustaleniach na temat ataków hakerskich Rosji na ich instytucje rządowe z pomocą oprogramowania SolarWinds, o których informował BiznesAlert.pl. Zdradzili, że Rosjanie mogli przejąć klucze szyfrowania urzędów amerykańskich jak Departament Skarbu i dokonali włamań na dziesiątki kont mailowych. Amerykanie podejrzewają o atak Służbę Wywiadu Rosyjskiego, która odrzuca te oskarżenia.

Departament Handlu USA/NPR/Wojciech Jakóbik

Jakóbik: Putin wie, że dostanie rózgę, więc chce zepsuć Święta innym jak Grinch (FELIETON)