Vestas dostarczy turbiny farmie wiatrowej koło Nowego Tomyśla

30 listopada 2020, 08:45 Alert
oze wiatraki vestas
Turbina wiatrowa Vestas. Fot. Pixabay

Vestas dostarczy turbiny o łącznej mocy 40 MW do spółki zależnej PNE dla farmy wiatrowej Nowy Tomyśl. Farma wiatrowa, która jest rozwijana przez SPV Sevivon Windpark 2, będzie wyposażona w 12 turbin wiatrowych V126-3,45MW w trybie pracy 3,3 MW w połączeniu z 137-metrowymi wieżami.

Dostawy i uruchomienie planowane są na IV kwartał 2021 roku. Kontrakt obejmuje dostawę, instalację i uruchomienie. Projekt będzie obejmował rozwiązanie VestasOnline Business SCADA, skracające czas przestoju turbiny, a tym samym optymalizujące produkcję energii – podała firma.

– To zamówienie podkreśla silne partnerstwo pomiędzy PNE AG i Vestas i jesteśmy dumni, że możemy być częścią sukcesu naszych klientów na ostatniej aukcji w Polsce. Dostarczając najlepszą w swojej klasie technologię energii wiatrowej, która dodatkowo przyczynia się do transformacji energetycznej w Polsce, z niecierpliwością czekamy na realizację projektu dla PNE – powiedział prezes Vestas na Europę Północną i Środkową, Nils de Baar.

-Cieszymy się, że możemy wspólnie z Vestas realizować ten nowy polski projekt wiatrowy. To kontynuacja dobrej współpracy przy wcześniej realizowanych projektach w Niemczech i na innych rynkach europejskich – powiedział prezes PNE Markus Lesser.

reNews.biz/Michał Perzyński