Wadowski: Koniec perturbacji przy rozbudowie Elektrowni Jaworzno (WIDEO)

16 marca 2018, 14:00 Energetyka
Marek Wadowski, wiceprezes Grupy Tauron ds. finansowych Fot. BiznesAlert.pl
Marek Wadowski, wiceprezes Grupy Tauron ds. finansowych Fot. BiznesAlert.pl

Zgodnie z naszym harmonogramem, termin zakończenia inwestycji, jaką jest budowa nowego bloku w Elektrowni Jaworzno to czwarty kwartał 2019 roku – powiedział w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl, Marek Wadowski, wiceprezes Grupy Tauron, ds. finansowych.

– Inwestycja na dzisiaj jest zaawansowana w 50 procentach i przebiega zgodnie z harmonogramem, który został zaktualizowany w 2017 roku.  Podjęto taką decyzję z uwagi na perturbacje tego projektu na samym początku. Obecnie prace przebiegają zgodnie z zaktualizowanym programem – powiedział Wadowski.

 

Wadowski: blok w Jaworznie powstaje zgodnie z harmonogramem

Inwestycja w Jaworznie jest ukończona w ponad 50 proc. i powstaje zgodnie z harmonogramem – zapewnił w rozmowie z nami wiceprezes spółki TAURON Polska Energia Marek Wadowski.

Opublikowany przez BiznesAlert.pl na 15 marca 2018

 

Rozbudowa Elektrowni Jaworzno

Nowy blok Elektrowni Jaworzno będzie znaczącą jednostką w systemie elektroenergetycznym kraju, która rocznie wytworzy około 6,5 TWh energii elektrycznej, co odpowiada zapotrzebowaniu 2,5 mln gospodarstw domowych.

Blok jest budowany w technologii węglowej na parametry nadkrytyczne z wyprowadzeniem mocy linią 400 kV. Nowy blok 910 MW w Elektrowni Jaworzno będzie wysokosprawną jednostką wytwórczą, którą charakteryzować będzie najwyższa sprawność w swojej klasie w Polsce, czyli 45,9 procent netto.