W Warszawie doszło do awarii sieci ciepłowniczej

11 grudnia 2019, 13:15 Alert
Elektrociepłownia Siekierki, Warszawa
Elektrociepłownia Siekierki, Warszawa

W wyniku awarii sieci ciepłowniczej w rejonie ulic Powsińskiej i Gołkowskiej występują na terenie całej Warszawy występują zakłócenia w dostawie ciepłej wody i ogrzewania do budynków.

Awarii sieci ciepłowniczej w Warszawie

– Nasze służby w pierwszej kolejności będą pracowały nad tym, aby ograniczyć zasięg awarii – poinformowała PAP Aleksandra Żurada, rzecznik Veolia Energia Warszawa S.A. „Na razie jeszcze nie mówimy o braku dostaw ciepła. Na razie wiemy, że są zakłócenia tzn., że ciśnienie wody i temperatura mogą być niższe” – powiedziała Żurada. Dodała też, że służby techniczne w pierwszej kolejności będą pracowały nad tym, aby ograniczyć zasięg awarii. „Będą też ustalały przyczynę awarii i ją usuwały” – podkreśliła Żurada.

Zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości adresu Powsińska 67 wpłynęło do straży pożarnej ok. godz. 9.45. „Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej” – przekazał PAP kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej. Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej. „Zabezpieczamy miejsce zdarzenia oraz pomagamy opuścić pojazdy osobom, które utknęły na miejscy zdarzenia. Znajduje się tam też jeden autobus” – powiedział kpt. Wojciech Kapczyński.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o zorganizowaniu sztabu kryzysowego w sprawie awarii.

Polska Agencja Prasowa

PGNiG nie porzuca planów zasilenia Siekierek gazem