AlertWszystko

Warsztaty dla start-upów PKN Orlen w Krakowie

fot. Orlen Upstream

(PKN Orlen)

Stolicą polskiej innowacyjności jest dziś Kraków, gospodarz konferencji Impact’16 4.0 Economy, najważniejszego tegorocznego wydarzenia w branży start-upów. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany program Start In Poland!, który będzie kompleksowo wspierać krajowych innowatorów na każdym etapie rozwoju ich przedsięwzięć. Jednym z punktów konferencji są warsztaty dla start-upów, prowadzone przez ekspertów PKN Orlen.

Duże, krajowe przedsiębiorstwa powinny odgrywać aktywną rolę w budowaniu ekosystemu, sprzyjającego pełnemu wykorzystaniu potencjały innowacyjności i przedsiębiorczości Polski. Takie podmioty, ułatwiając krajowym start-upom komercjalizację swoich pionierskich pomysłów, mogą same wiele zyskać na takiej współpracy. Dlatego PKN Orlen zdecydował się aktywnie zwiększyć zaangażowanie w tzw. scouting, czyli aktywne wyszukiwanie start-upów specjalizujących się w obszarach spójnych ze strategią Grupy Orlen. Aktywność Koncernu w tym obszarze jest jasnym sygnałem, iż dotychczasowe doświadczenie pozwala otworzyć się na nowe formy pozyskiwania innowacji z zewnątrz i mocne zaangażowanie w proces wspierania krajowej innowacyjności.

Znakomitą okazją do zacieśnienia relacji z autorami najciekawszych pomysłów oraz przedstawicielami środowiska zaangażowanego w tworzenie, skalowanie i komercjalizację innowacji jest krakowska konferencja Impact’16 4.0. Economy. Jednym z punktów jej programu były warsztaty ekspertów PKN Orlen prowadzone – w ramach modułów „Startup Connector (Startups&Corporations)” oraz „New Energy Technologies” – dla kilkunastu wybranych polskich start-upów.

Odbywające się 15-16 czerwca w Krakowie spotkanie to okazja do wielu rozmów czołowych przedsiębiorców, ekspertów i polityków, których łączy przekonanie, że Polska może i powinna należeć do grona państw, które skutecznie zabiegają o to, by maksymalnie duża część łańcucha wartości innowacji – w tym dająca największe efekty mnożnikowe faza komercjalizacji – pozostawała w kraju.

Na obopólne korzyści symbiozy środowiska innowatorów i krajowych, dużych przedsiębiorstw – przy aktywnej roli państwa jako spoiwa łańcucha wartości innowacji – wskazują liczni eksperci, w tym autorzy opublikowanego 14 czerwca br. raportu „Gra o innowacje”. Opracowanie przygotowane przez PKN Orlen, jest przystępnie napisanym kompendium praktycznych rozwiązań, których wdrożenie pozwoliłoby odblokować potencjał polskiej innowacyjności.

Premiera raportu odbyła się podczas VI Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. Pobudzenie innowacyjności, jako kluczowej determinanty rozwoju gospodarczego opartego na wysokiej wartości dodanej, była jednym z przewodnich tematów wydarzenia współorganizowanego przez Koncern. Prezentacja Adama Czyżewskiego, Głównego Ekonomisty spółki stanowiła wstęp do jednej z najciekawszych debat tegorocznego Kongresu: „Jak odblokować potencjał polskiej innowacji?”. W dyskusji moderowanej przez Wawrzyńca Smoczyńskiego, Dyrektora Polityka Insight, wzięli udział: Andrzej Kozłowski, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Zarządzania Projektami PKN ORLEN, Jerzy Kalinowski, Partner KPMG, Bartosz Niedźwiedzki, Dyrektor w Grupie Zarządzania Innowacjami EY, Agnieszka Skala z Rady Fundacji Startup Poland, Michał Szaniawski, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Przemysław Paczos z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.


Powiązane artykuły

Srebro. Fot. KGHM, foto ilustracja

Polska potęgą srebra. Zachód ma na nie chrapkę

Amerykańska Służba Geologiczna dokonała przeliczenia polskich zasobów srebra, oceniając je jako największe na świecie, pozostawiające daleko w tyle dotychczasowych liderów branży....

Hejt wymierzony w Najprzedszkole

We Wrocławiu matka czteroletniego chłopca, zorganizowała internetową nagonkę na prywatne przedszkole. Gdy dyrekcja rozwiązała z nią umowę, media rozpisały się...
TOP Tygodnia. Grafika: Freepik/BiznesAlert.pl

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia

Polecamy Państwu zestawienie najbardziej popularnych komentarzy i opinii mijającego tygodnia (1.03-07.03.2025 roku).

Udostępnij:

Facebook X X X