We Wrocławiu ruszyła wypożyczalnia samochodów elektrycznych

6 listopada 2017, 06:45 Alert
samochód elektryczny elektromobilność
fot. BiznesAlert.pl

W sobotę, 4 listopada we Wrocławiu wystartowała Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych Vozilla. Docelowo do dyspozycji użytkowników dostępnych ma być 190 samochodów Nissan Leaf.

Od soboty, 4 listopada we Wrocławiu można wypożyczyć miejskie auta elektryczne na minuty. Usługa cieszy się dużym zainteresowaniem – tylko w dniu jej uruchomienia do systemu zarejestrowało się ponad tysiąc nowych, potencjalnych użytkowników.

W listopadzie operator usługi przewidział specjalną promocję, podczas której użytkownicy zapłacą 50 groszy za minutę korzystania z wypożyczonego samochodu. Dodatkowo, w przypadku rezerwacji samochodu, w trakcie postoju użytkownik będzie musiał zapłacić 10 groszy za każdą minutę. Od początku grudnia stawka za minutę korzystania z samochody wzrośnie do złotówki.

Każdy, kto będzie chciał wypożyczyć auto, musi mieć prawo jazdy i pobrać na telefon aplikację oraz zarejestrować się w systemie. Samochód można zarezerwować również za pośrednictwem strony internetowej www.vozilla.pl. Po weryfikacji danych i uruchomieniu aplikacji użytkownik otrzymuje informację o samochodach dostępnych w najbliższej okolicy i może zarezerwować lub wypożyczyć samochód.

Użytkownik do obsługi samochodów Vozilli nie potrzebujemy kluczyka. Aplikacja w telefonie umożliwia otwieranie i zamykanie samochodu. Pozwala też sprawdzić stan naładowania akumulatora i szacowany zasięg auta. W trakcie korzystania, w razie potrzeby opuszczenia samochodu na kilka minut, nie trzeba kończyć wypożyczenia, można wybrać tryb postoju.

Po zakończeniu wypożyczenia pojazdu, nie trzeba go zwracać go do stacji ładowania, można go zostawić na dowolnym miejscu parkingowym. Dla samochodów Vozilli ma być dostępnych 200 dedykowanych miejsc parkingowych w ścisłym centrum miasta.

CIRE.PL