Jeden z byłych szefów Westinghouse oskarżony w związku z fiaskiem elektrowni jądrowej w USA

27 sierpnia 2021, 10:30 Alert
Westinghouse_Sign_Pittsburgh
Westinghouse / fot. Wikimedia Commons

Jeden z byłych szefów amerykańskiego producenta elektrowni jądrowych Westinghouse Electric został oskarżony o 16 przestępstw za rzekomą rolę w ukrywaniu przekroczeń kosztów i opóźnień na opuszczonej obecnie dwóch reaktorów jądrowych w Karolinie Południowej, która wcześniej została okrzyknięta jako początek amerykańskiego renesansu nuklearnego.

Zarzuty dla byłego szefa Westinghouse

Wielka ława przysięgłych oskarżyła byłego starszego wiceprezesa Westinghouse, Jeffreya Benjamina, w akcie oskarżenia wniesionym w środę w sądzie federalnym w Kolumbii w Południowej Karolinie. Letni projekt w Jenkinsville w Południowej Karolinie. Prawnik Benjamina w oświadczeniu nazwał zarzuty „bezpodstawnymi” i powiedział, że jest przekonany, że ława przysięgłych uzna jego klienta za niewinnego.

Benjamin jest czwartą osobą oskarżoną w związku z trwającym dochodzeniem w sprawie okoliczności nieudanego projektu, który przed złomowaniem kosztował 9 miliardów dolarów. Rzecznik Westinghouse, Sheriece Matias Dick, powiedział, że firma nie może komentować kwestii prawnych.

Reuters/Michał Perzyński

Westinghouse: Status quo węgla w Polsce jest nie do utrzymania. Nasz atom to rozwiązanie