Whoopi Goldberg użyczyła głosu w filmie o konieczności walki o klimat

8 czerwca 2020, 13:15 Alert
Whoopi Goldberg. Źródło Wikicommons
Whoopi Goldberg. Źródło: Wikicommons

Amerykańska aktorka Whoopi Goldberg użyczyła swojego głosu w filmie animowanym „Gigantic Change” („Gigantyczna zmiana” – red.) opublikowanym przez organizację ekologiczną Extinction Rebellio, który zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Whoopi Goldberg i „Gigantyczna zmiana”

Trzyminutowy film „Gigantyczna zmiana” został wydany w piątek z okazji Światowego Dnia Środowiska. Akcja filmu rozgrywa się w 2050 roku i przedstawia dziewczynkę, która prosi babcię, pod którą głos podkłada Whoopi Goldberg, o przeczytanie „wesołej” opowieści na dobranoc. Po tym, jak babcia opowiada jak w 2020 roku stan środowiska naturalnego był bliski katastrofy, dziewczynka kończy opowieść, zmieniając narrację na tę, w której świat złączył siły, aby poradzić sobie ze zmianami klimatu i chronić przyrodę. Choć zakończenie jest celowo niejednoznaczne, film oferuje przesłanie nadziei. Rok 2050 jest znaczący, ponieważ wiele państw zobowiązało się do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do tego czasu. Film został stworzony przez londyńskie studio Passion Pictures, które już wcześniej tworzyło filmy o tematyce ekologicznej.

W czasie, gdy świat wychodzi z pandemii koronawirusa, organizacja Extinction Rebellion przekazuje wiadomość, że ludzie muszą wykorzystać szansę na stworzenie bardziej ekologicznej przyszłości. Film kończy się podpisem, że jeśli rasa ludzka nie zmieni swoich przyzwyczajeń, do roku 2050 miliard ludzi zostanie przesiedlonych, a połowa wszystkich gatunków wymrze. Link do filmu znajduje się poniżej:

Reuters/Michał Perzyński