Wicepremier Tomasz Siemoniak z wizytą na Ukrainie

24 lipca 2015, 19:00 Bezpieczeństwo
ikona_ukr.640×300

W piątek wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywał na Ukrainie, gdzie spotykał się z ministrem obrony Ukrainy gen. broni Stepanem Poltorakiem oraz ministrem obrony Litwy ministrem Juozasem Olekasem.

Podczas wizyty w Akademii Wojsk Lądowych we Lwowie, ministrowie obrony Polski, Litwy i Ukrainy podpisali porozumienie techniczne między Ministerstwem Obrony Narodowej Republiki Litewskiej, Ministerstwem Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwem Obrony Narodowej Ukrainy w sprawie szczegółowych aspektów funkcjonowania wspólnej jednostki wojskowej i jej dowodzenia.

Przed południem wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak obserwował ćwiczenie pk. „RAPID TRIDENT-2015”.

Polacy wspólnie z 1800 żołnierzami z 17 innych państw biorą udział w międzynarodowym ćwiczeniu pk. „RAPID TRIDENT-2015”, które od kilku dni odbywa się w Międzynarodowym Centrum Pokoju i Bezpieczeństwa w Jaworowie w obwodzie lwowskim.

Polskę reprezentuje pluton z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej wraz z ratownikami medycznymi oraz łącznościowcami i zabezpieczeniem oraz oficerowie z Dowództwa Wielonarodowej Brygady z Lublina, łącznie w ćwiczeniu bierze udział 42 Polaków wyposażonych w uzbrojenie indywidualne, środki łączności oraz pozoracji.

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej