WN: Minister od smogu dostał nową funkcję i pieniądze

8 czerwca 2018, 15:40 Środowisko
NFOSiGW

Piotr Woźny został wiceprezesem państwowego funduszu – wynika z informacji portalu WysokieNapiecie.pl. Będzie odpowiedzialny za program termomodernizacij o budżecie 103 mld zł.

Piotr Woźny odpowiadający w rządzie za walkę ze smogiem, od czerwca jest wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Informację tę potwierdzili telefonicznie portalowi WysokieNapiecie.pl rzecznicy Ministerstwa Środowiska i NFOŚiGW. Informacja nie pojawiła się na stronie internetowej instytucji, ale w najbliższych dniach ma to zostać  uaktualnione. Jednocześnie Woźny zniknął z kierownictwa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Program walki ze smogiem

Według naszych informacji, Piotr Woźny nadal będzie pełnomocnikiem rządu ds. koordynacji Programu Czyste Powietrze. Wczoraj na konferencji prasowej rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska przedstawiła go już jako zastępcę prezesa NFOŚiGW. W funduszu zajmie się praktyczną realizacją programu o gigantycznym budżecie. Jak ostatecznie będzie wyglądał? – to nie zostało jeszcze ujawnione. Nie ma daty naboru wniosków ani szczegółów, kto może skorzystać z pomocy.

A że program będzie, to przesądzone. Jego uruchomienie zapowiedział wczoraj sam premier Mateusz Morawiecki. „To wielki program poprawy substancji mieszkaniowej i jakości powietrza. Państwo musi tutaj działać i działa. Mówiłem już o tym w exposé. Na ten cel zostaną uruchomione ogromne środki zarówno w postaci różnego rodzaju ulg, jak również dotacji bezpośrednich dla osób, których nie stać na samodzielną termomodernizację swoich budynków jednorodzinnych czy wielorodzinnych” – przekonywał premier. Zapowiedział, że rząd przeznaczy na to 130 mld zł.

Dla kogo dotacje, dla kogo pożyczki? O tym w dokończeniu artykułu na portalu WysokieNapiecie.pl

Magdalena Skłodowska/Bartłomiej Derski/WysokieNapiecie.pl