Wywiad ukraiński: Wolny świat potrzebuje dziesięciu dni by zatrzymać Putina

26 lutego 2022, 15:00 Alert

Informacja pochodząca według posła do Parlamentu Europejskiego Riho Terrasa (Estonia) z wywiadu ukraińskiego sugeruje, że dyktator Władimir Putin nie spodziewał się tak dużego oporu podczas inwazji Rosji na Ukrainie. Chciał ustanowić rząd marionetkowy do czterech dni. Tymczasem za dziesięć dni może zostać zmuszony do rozmów, jeżeli te dane są prawidłowe.

Prezydent Rosji Władimir Putin. Fot. kremlin.ru
Prezydent Rosji Władimir Putin. Fot. kremlin.ru

Dane pozyskane przez posła Europejskiej Partii Ludowej sugerują, że plan rosyjski zakładał do czterech dni walki i także na taki czas zostały zabezpieczone zapasy rakiet tymczasem cykl produkcji nowego uzbrojenia tego rodzaju to do czterech miesięcy. Rosja została jednak odcięta od zasobów z Europy do tego niezbędnych.

Z tego względu Rosjanie mają za około dziesięć dni nie mieć już pieniędzy, broni ani innych zasobów jeżeli Ukraina będzie się nadal opierać inwazji. Robi to już trzeci dzień od ataku z 24 lutego 2022 roku. Zachód rozważa wykluczenie Rosji z systemu SWIFT, które mogłoby się wiązać z ograniczeniem lub zatrzymaniem dostaw rosyjskich surowców energetycznych do Europy: gazu, ropy i węgla.

Wojciech Jakóbik