Zalewska: Nie ma pośpiechu z ustawą o OZE

29 sierpnia 2014, 12:10 OZE

Projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii po pierwszym czytaniu  jest obecnie przedmiotem prac sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. energetyki i surowców energetycznych. Długo oczekiwany projekt budzi jednak wątpliwości opozycji. Dlatego na wczorajszym posiedzeniu tej Komisji posłanka Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości zgłosiła wniosek o zorganizowanie wysłuchania publicznego w sprawie projektu ustawy o OZE.

– Na ustawę o OZE czekamy już tak długo, że nie warto teraz śpieszyć się z jej uchwalaniem –  argumentowała posłanka Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości – Tym bardziej, że wiele zaproponowanych przepisów budzi wątpliwości. Potrzebna jest zasadnicza analiza tych wątpliwości. Potrzebne są wyjaśnienia i szersze otwarcie na zmiany w projekcie.  Dlatego zgłaszam formalny wniosek o wysłuchanie publiczne w sprawie projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii – powiedziała.

Komisja 10 głosami opozycji przy 8 głosach przeciwnych  podjęła decyzję o przeprowadzeniu wysłuchania publicznego. Przeciwni tej decyzji byli posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy próbowali przekonać opozycję, że jednak konieczne jest pilne uchwalenie ustawy o OZE. Termin wysłuchania publicznego ustalono na 15 września br. Odbędzie się ono w gmachu Sejmu, w Sali Kolumnowej.

Komisja ustaliła, że do poniedziałku ( 1 września br.) można przesyłać do sekretariatu Komisji pisemne propozycje poprawek do projektu ustawy o OZE.