Złoty spaw Gazociągu Polska-Litwa może zostać przypieczętowany w październiku

21 września 2021, 13:15 Alert
Minister Piotr Naimski podczas EKG 2021. Fot. Jędrzej Stachura
Minister Piotr Naimski podczas EKG 2021. Fot. Jędrzej Stachura

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski poinformował, że tzw. złoty spaw na granicy polsko-litewskiej najprawdopodobniej zostanie przypieczętowany w październiku 2021 roku. Jest to kolejny element gazociągu, który ma umożliwić przesyłanie gazu ziemnego na Litwę i dalej na Łotwę i do Estonii.

– Najprawdopodobniej w październiku spotkamy się z ministrem energetyki Litwy Dainiusem Kreivysem i przypieczętujemy tzw. złoty spaw Gazociągu Polska-Litwa – powiedział pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2021.

Piotr Naimski zaznaczył, że budowa kluczowych elementów systemu gazowego w Polsce została zaplanowana tak, aby zakończyła się w zbliżonym terminie. – Od 2016 roku pilnowaliśmy żeby te wszystkie inwestycje były prowadzone równolegle i zakończyły się w 2021-2022 roku. Tak się stanie – powiedział.

Złoty spaw na granicy polsko-litewskiej nie oznacza zakończenia inwestycji. Według planu, kolejne elementy zostaną ukończone w 2022 roku.

Jędrzej Stachura

Kurtyka i Naimski spotkają się z Kreivysem. Porozmawiają m.in. o Gazociągu Polska-Litwa