Rośnie wartość akcji PGE na GPW

13 lipca 2017, 13:45 Alert
Giełda 1

W czwartek przed południem notowania PGE kontynuują wzrosty ze środy. Spółka z punktu widzenia analizy technicznej ma potencjał do dalszych wzrostów – ocenia Piotr Neidek, analityk techniczny z DM mBanku. Kurs PGE rośnie o 2,6 proc. do 13,13 zł i jest liderem zwyżek w WIG 20.

„Czwartkowa zwyżka notowań PGE związana jest m.in. z klasycznymi sygnałami kupna jakie pojawiły się w ostatnim czasie na wykresie cen akcji spółki oraz na wykresie indeksu WIG-Energia. Dzisiejsza aprecjacja umacnia wczorajsze wybicie tegorocznych szczytów, co w połączeniu z okazałymi obrotami sprawia, iż obserwowane wzrosty wyglądają jako część większego impulsu hossy. Z punktu widzenia geometrii rynku można zaryzykować tezę, iż trwająca od maja fala powinna osiągnąć długość zbliżoną do tej powstałej pomiędzy grudniem 2016 r. a marcem 2017 r. co oznaczałoby, że celem dla byków powinna okazać się długoterminowa strefa oporu przebiegająca w okolicy 14 zł” – napisał Neidek w komentarzu przesłanym PAP Biznes.

„Źródłem optymizmu dla akcjonariuszy ww. spółki jest sytuacja techniczna widoczna na wykresie benchmarku branżowego, gdzie aktywowana została wzrostowa formacja oG&R (odwróconej głowy z ramionami – PAP) z zasięgiem ruchu w okolice psychologicznego poziomu 4.000 punktów. Pułap ten ostatni raz widziany był dwa lata temu, kiedy cena akcji PGE była ponad 25 proc. wyższa niż ma to miejsce obecnie” – dodał.

WIG-Energia rośnie w czwartek o godz. 11.40 o 1,9 proc. do 3.211 pkt., a od początku roku zyskał ponad 25 proc.