W aukcji rynku mocy na 2021 rok zakontraktowanych zostało łącznie 3 473 MW obowiązku mocowego dla jednostek grupy Enea – podała spółka w komunikacie.
„Łączny obowiązek mocowy Grupy Kapitałowej ENEA obejmuje: 915 MW z umową mocową na 15 lat dla bloku nr 11 w Elektrowni Kozienice oraz nie mniej niż 2 521 MW dla jednostek zmodernizowanych z umową mocową na 5 lat. Ponadto kontraktem rocznym zostanie objęte 37 MW” – napisano.
„Powyższe obowiązki mocowe nie są ostatecznymi wynikami aukcji mocy. Ostateczne wyniki aukcji mocy ogłasza Prezes URE w Biuletynie Informacji Publicznej na swojej stronie internetowej, w pierwszym dniu roboczym następującym po 21 dniu od dnia zakończenia aukcji mocy. Do tego czasu wszystkie umowy sprzedaży obowiązków mocowych są warunkowe” – dodano.
Cena zamknięcia aukcji mieści się w przedziale 218,56 do 240,40 zł/kW/rok. „Cena jest bardzo obiecująca” – powiedział prezes Enei Mirosław Kowalik pytany o komentarz do czwartkowej aukcji rynku mocy.
W grudniu odbędzie się aukcja rynku mocy na 2023 rok. Według wcześniejszych planów w rynku mocy ma brać udział projekt Ostrołęka C.
Inwestorem w projekcie budowy nowego bloku energetycznego opalanego węglem kamiennym o mocy ok. 1000 MW jest Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o., w której po 50 proc. udziałów mają Enea i Energa.
Polska Agencja Prasowa