AlertEnergetykaPrzemysł

Kolejny miesiąc ze wzrostem produkcji nawozów w Grupie Azoty

Instalacje produkcyjne w Grupie Azoty Zakładach Azotowych "Puławy" S.A. Źródło: Wiki Commons, Kowal kowal

Instalacje produkcyjne w Grupie Azoty Zakładach Azotowych "Puławy" S.A. Źródło: Wiki Commons

Grupa Azoty opublikowała szacunkowe wolumeny produkcji za październik 2023 roku, z których wynika, że produkcja w spółkach Grupy Kapitałowej rośnie kolejny miesiąc z rzędu. Spółka podaje, że popyt na rynku nawozowym powoli się stabilizuje.

Mimo że kryzys energetyczny jeszcze się nie skończył i nadal jest on główną przeszkodą dla wielu polskich firm, Grupa Azoty notuje wzrost produkcji nawozów i z optymizmem patrzy w przyszłość.

Zgodnie z szacunkami w ubiegłym miesiącu wyprodukowano 245 tysięcy ton. nawozów azotowych (we wrześniu 227 tysięcy ton), 71 tysięcy ton nawozów wieloskładnikowych (we wrześniu 64 tysięcy ton) oraz 26 tysięcy ton nawozów specjalistycznych (we wrześniu 15 tysięcy ton).

Wzrost poziomów produkcji widoczny jest również na podstawie szacunkowych wolumenów w obszarze produkcji mocznika, tj. 110 tysięcy ton w październiku przy 94 tysięcy ton we wrześniu, podaje spółka.

– Październik to czwarty miesiąc z rzędu ze wzrostami produkcji w Segmencie AGRO. Te dane pokazują, że popyt na rynku nawozowym powoli się stabilizuje i powraca do poziomów notowanych w poprzednich sezonach nawozowych, przed wybuchem wojny Rosji z Ukrainą w 2022 roku – mówi Tomasz Hinc, prezes Grupy Azoty.

Grupa Azoty / Jacek Perzyński

Azoty muszą ciąć wydatki, ale nie rezygnują z megaprojektu słonecznego


Powiązane artykuły

KPEiK trafi do rządu we wrześniu. Mniej OZE w energetyce

Resort klimatu i środowiska zakończył prace, nad projektem KPEiK. W stosunku do wcześniejszego, przedstawionego w październiku 2024 roku, ministerstwo szacuje...
Elektrownia jądrowa. Fot. Freepik

Google pomoże zbudować polską elektrownię jądrową

Westinghouse, amerykański partner Polski w budowie jej pierwszej elektrowni jądrowej, ogłosił współpracę z Google Cloud. Firmy chcą zoptymalizować proces montażu...

Sankcje wpędzają Rosnieft w problemy. Tankowiec płynie na pusto

Ostatni pakiet unijnych sankcji objął spółkę Nayara, właścicielkę drugiej największej rafinerii w Indiach, której 49 procent udziałów należy do Rosnieftu....

Udostępnij:

Facebook X X X