EnergetykaGaz.Wszystko

Zawisza: PGNiG przechodzi do kolejnego etapu rabatów cenowych

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA rozpocznie w sierpniu br. program rabatowy Uwolnienie cen 2015/2016” dla klientów strategicznych. Oferta jest odpowiedzią Spółki na oczekiwania Klientów wobec prowadzonego już programu „Uwolnienie cen”, a także reakcją na dynamiczne zmiany otoczenia konkurencyjnego na rynku gazu.

Program rabatowy obejmie zakupy gazu w okresie od 01.08.2015 do 31.12.2016, jednak nie dłużej niż do momentu ewentualnego zwolnienia PGNiG SA przez Prezesa URE z obowiązku przedkładania taryf do zatwierdzenia.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji programu przystąpienie jest dobrowolne. Odbiorcy, którzy nie przystąpią do programu będą w dalszym ciągu rozliczani za zakupione paliwo gazowe zgodnie z obowiązującą taryfą PGNiG SA. Poziom rabatu będzie uzależniony od aktualnej sytuacji na TGE, a także od wolumenu, okresu odbioru, sposobu indeksacji oraz od celów wykorzystania paliwa gazowego.

„Sukces poprzedniej edycji programu rabatowego, a także zaufanie jakim obdarzają nas strategiczni Klienci skłoniły PGNiG SA do przygotowania dla nich nowej, atrakcyjnej cenowo oferty – także na następny rok. PGNiG musi jasno i zdecydowanie reagować na rynkowe wyzwania – głównie z powodu liberalizacji rynku gazu. Spółka aktywnie walczy o Klientów wdrażając programy rabatowe. Liczymy, że nasza oferta zyska aprobatę naszych Odbiorców” – mówi Mariusz Zawisza – prezes Zarządu PGNiG SA.

PGNiG SA szacuje, że Program rabatowy „Uwolnienie cen 2015/2016” pozwoli wzmocnić wizerunek PGNiG jako gracza z dużą elastycznością produktową, aktywnie reagującego na potrzeby rynku. Tworzenie indywidualnych wycen w odpowiedzi na zapytania Klientów jest kluczową zmianą w dotychczasowych relacjach z Klientami.

Ofertę rabatową dla swoich klientów przygotowało także PGNiG Obrót Detaliczny. „Rozpoczęliśmy program rabatowy, który potrwa do końca roku. Obiorcom, którzy spełnią określone kryteria związane np. z równomiernością odbioru paliwa, zaoferowano lepsze warunki cenowe dostaw. W pewnym sensie wyprzedzamy proces liberalizacji, ponieważ powiązaliśmy naszą ofertę z cenami na giełdzie gazu – pomimo obowiązującej taryfy” – powiedział Tomasz Bukowski, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.


Powiązane artykuły

Autobus wodorowy. Fot. Biznes Alert

Jak wygląda przyszłość wodoru w polskim transporcie?

Liczba czynnych stacji tankowania i pojazdów napędzanych wodorem na ulicach determinuje poziom wykorzystania tej technologii. Obecnie w Polsce jest tylko...

Cięcia w produkcji energii z OZE rosną. A rekompensat brak

Nierynkowe ograniczenia produkcji energii przez przemysłowe instalacje OZE nadal rosną, choć na razie nie tak dynamicznie, jak w ubiegłym roku....
Gazprom. Źródło: Flickr

Gazprom w opałach. Rosja wszczęła postępowanie antymonopolowe

Rosyjski organ antymonopolowy wszczął postępowanie przeciwko Gazpromowi, w związku ze spadkiem wolumenu i ceny benzyny sprzedawanej na giełdzie w Sankt...

Udostępnij:

Facebook X X X