AfD nie spodobał się wyrok ws. OPAL. Teraz sugeruje odejście Niemiec z UE

13 września 2019, 09:30 Alert
Niemcy Bundestag Berlin
Fot. Michał Perzyński/BiznesAlert.pl

We wtorek sąd Unii Europejskiej wydał wyrok, na mocy którego Gazprom ma zmniejszyć przepływ gazu przez gazociąg OPAL w Niemczech. Swoje niezadowolenie z tego powodu wyraziła radykalnie prawicowa, prorosyjska Alternatywa dla Niemiec (AfD – red.), która w związku z tym zasugerowała, że przybiorą na sile głosy za wyjściem Niemiec z UE.

Mocne oświadczenie AfD

Głos zabrał rzecznik ds. Polityki energetycznej grupy parlamentarnej AFD w niemieckim Bundestagu, Steffen Kotré, który ocenił, że Unia Europejska dokonuje ataku na dostawy gazu do Niemiec: – Podobnie jak na wielu innych poziomach, Bruksela silniej stawia się teraz przeciw Niemcom i niemieckiej gospodarce. Rząd federalny musi działać teraz i zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Niemiec – powiedział Kotré.

– Europejscy partnerzy muszą zrozumieć, że Niemcy nie chcą zrezygnować z suwerenności. Trzeba odrzucić ten polityczny arbitralny wyrok. W przeciwnym razie w Niemczech na sile przybiorą głosy wzywające do opuszczenia arbitralnej Unii Europejskiej – dodał polityk AfD.

AfD/Michał Perzyński

OPAL czeka na uprawomocnienie wyroku Sądu UE