Moskwa: Atom w Polsce przeżywa tydzień dobrych wiadomości

22 września 2023, 09:30 Atom

– Obecny tydzień obfituje w dobre wiadomości dla polskiego atomu. Zakończyliśmy konsultacje środowiskowe z 14 państwami, zostały one przeprowadzone bez uwag i komentarzy. Wczoraj podpisaliśmy porozumienie z Amerykanami o uruchomieniu centrum strategii czystych technologii – mówiła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w piątkowej rozmowie z TVP1.

Anna Moskwa. Fot. Ministerstwo klimatu i środowiska.
Anna Moskwa. Fot. Ministerstwo klimatu i środowiska.

– Obecny tydzień obfituje w dobre wiadomości dla polskiego atomu. Przygotowaliśmy ponad 600 stron decyzji środowiskowej, która wyznaczy sposób realizacji i funkcjonowania elektrowni jądrowej w zgodzie ze środowiskiem. Zakończyliśmy konsultacje środowiskowe z 14 państwami, zostały one przeprowadzone bez uwag i komentarzy. Było wielu takich, którzy mówili, że nie damy rade i będzie sprzeciw – powiedziała Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, w rozmowie z TVP1.

– Wczoraj podpisaliśmy porozumienie o uruchomieniu centrum strategii czystych technologii. To ważny punkt współpracy z Amerykanami, z którymi od listopada będziemy przygotowywać rynek i polskich inżynierów do budowy i obsługi dużego atomu – dodała.

Opracował Jędrzej Stachura

USA i Polska stworzą centrum, które wyszkoli region z energetyki jądrowej